Znamy stan zdrowia poszkodowanych w tragicznym wypadku pod Antoninem

0
Cztery osoby trafiły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, a trzy kolejne do szpitala w Kępnie. Są to poszkodowani w porannym wypadku, do którego doszło na DK11/25 niedaleko Antonina w powiecie ostrowskim. Na miejscu zginęło dwóch kierowców audi i opla, które zderzyły się na wiadukcie. Bus spadł z wiaduktu, a strażacy musieli uwalniać poszkodowanych z wraku auta.

W ostrowskim szpitalu przebywają dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci. To część rannych w wypadku, do którego doszło w niedzielę ok. godz. 6.20 na DK11/25 w okolicach Antonina. O świcie pisaliśmy, że po zderzeniu busa z samochodem osobowym kierowcy ponieśli śmierć na miejscu, a siedem osób podróżujących oplem vivaro zostało rannych i trafiło do szpitala po tym, jak auto spadło z wiaduktu.

Czynności na miejscu zdarzenia były prowadzone pod nadzorem prokuratora. Oplem vivaro kierował 49-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który wiózł 7 osób, a audi a4 prowadził 25-latek z powiatu ostrzeszowskiego. – W wyniku zdarzenia śmierć ponieśli kierujący oboma pojazdami. Decyzją prokuratora zabezpieczone zostały wraki pojazdów celem przeprowadzenia oględzin. Przesłuchano kierowców poruszających się tą drogą i będących bezpośrednimi świadkami tego zdarzenia. Zabezpieczono również ciała celem przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledczy zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i przekażą je biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Poszkodowani trafili do szpitali w Ostrowie Wielkopolskim (cztery osoby) oraz Kępnie (trzy osoby). Pacjenci przebywający w naszym szpitalu są w stanie stabilnym bez zagrożenia życia. Trzy kolejne osoby trafiły do szpitala w Kępnie – powiedział podczas konferencji prasowej Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jedna z osób poszkodowanych, które trafiły do ostrowskiego szpitala odniosła najpoważniejsze obrażenia. – Po pierwszych wstępnych badaniach ta osoba ma pewne obrażenia natomiast nie jest ona w stanie zagrożenia życia. Jest na etapie leczenia i obserwacji, ale nie jest to stan ciężki – dodał.

Poszkodowani będący pod opieką szpitala w Ostrowie Wielkopolskim znajdują się na dwóch oddziałach. Dorośli przebywają na oddziale chirurgii ogólnej natomiast dzieci w wieku 11 i 17 lat przebywają na oddziale chirurgii dziecięcej. Czas pobytu będzie zależał od tego, jak będzie przebiegało leczenie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick