Znamy datę otwarcia żłobka i przedszkoli w Ostrowie

1
Fot. Erika Fletcher / Unsplash
Poznaliśmy datę otwarcia żłobka i przedszkoli na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Ruszą one 25 maja, ale liczba miejsc będzie ograniczona. Dlaczego i kto w pierwszej kolejności powinien skorzystać z placówek, wyjaśniamy na wlkp24.info.

Poniedziałek 25 maja to dzień, w którym żłobek i przedszkola publiczne w Ostrowie Wielkopolskim zostaną otwarte. Poinformowała o tym właśnie prezydent Beata Klimek w materiale wideo opublikowanym na swoim fanpage’u. – Wiem, że czekaliście na tę decyzję dość długo, ale chcieliśmy się do tego otwarcia dobrze przygotować – powiedziała. Jak podkreśliła, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz opiekunów były dla niej priorytetem. – Wraz z dyrektorami przygotowaliśmy procedurę bezpieczeństwa i przekazaliśmy ją do ostrowskiego sanepidu. 15 maja uzyskała ona pozytywną opinię – dodała.

ZOBACZ: Dzieci do przedszkola? Rodzice mówią „nie”!

Placówki zostały wyposażone w środki ochrony osobistej, a więc maseczki, przyłbice, przyłbice, rękawiczki, a także płyny dezynfekujące. Jednocześnie prezydent zaapelowała do rodziców, aby „jeszcze raz dokładnie przemyśleli decyzję o tym, czy powinni skorzystać z przygotowanych miejsc”. – Mówię o tym dlatego, że mamy ograniczoną liczbę miejsc, a chcemy zabezpieczyć je przede wszystkim dla rodziców, którzy pracują w służbie zdrowia, służbach mundurowych czy w szeroko rozumianej sferze usług publicznych. To przede wszystkim dla nich te miejsca powinny być zabezpieczone – wyjaśniła prezydent Klimek.

Decyzja rządu o otwarciu żłobków i przedszkoli nie likwiduje zasiłku opiekuńczego. Został on przedłużony na czas nieokreślony m.in. dlatego, żeby tego typu placówki mogły przyjąć na razie jedynie część dzieci w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym.

ZOBACZ: Od poniedziałku otwarte restauracje i salony piękności. Jak będą działały?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick