Zmodernizują podostrowskie schronisko! Podpisano umowę

0
Schronisko zostanie zmodernizowane. To już pewne. Podpisano umowę na wykonanie projektu, według którego będzie więcej zieleni, więcej miejsca dla czworonogów i odnowione pomieszczenia. Wykonawcę wybrano spośród sześciu ofert. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 100 tysięcy złotych i ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

O modernizacji schroniska mówiło się już od dłuższego czasu. Zwierząt w tym miejscu przybywa, a w kryzysowych sytuacjach jest ich tam ponad 200. Miejsce to potrzebuje rozbudowania i odświeżenia. Już niedługo ruszą prace z tym związane. Podpisano umowę na wykonanie projektu. Projekt ma uwzględniać nadbudowę budynku o pierwsze piętro, na którym zlokalizowane zostaną pomieszczenia administracyjne oraz socjalno – higieniczne, przebudowę budynku związaną z nowym rozmieszczeniem pomieszczeń na parterze przy uwzględnieniu większej ilości boksów dla psów z podziałem na szpital i kwarantannę. – Projektant wydzieli także specjalne pomieszczenie dla kotów oraz miejsce na gabinet do przeprowadzania zabiegów, przyjęcie czworonogów, pomieszczenia do mycia zwierząt oraz innych miejsc koniecznych do funkcjonowania schroniska – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

CZYTAJ TEŻ: Wróciło stu pracowników oraz wszyscy pensjonariusze. DPS powoli “staje na nogi”

Oprócz tego w schronisku znajdzie się pomieszczenie do magazynowania karmy, leków oraz pomieszczenie z komorą chłodniczą. – Projekt zawierać ma także zagospodarowanie terenu schroniska zielenią oraz placem zabawowo-sprawnościowym dla psów – dodaje wiceprezydent.

Zostanie wymieniona instalacja elektryczna, okna, drzwi oraz zostanie zamontowane nowe ogrzewanie i wentylację. Na dachu budynku powstanie instalacja fotowoltaiczna.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick