Zmiany w strefach czerwonej i żółtej. Co z powiatami ostrzeszowskim i kępińskim?

3
Fot. Ministerstwo Zdrowia
W piątek 14 sierpnia wejdzie wżycie zaktualizowana lista powiatów i miast przyporządkowanych do tzw. strefy żółtej i czerwonej. To pomysł Ministerstwa Zdrowia, aby wprowadzić regionalizację obostrzeń w związku z miejscowym wzrostem zachorowań na koronawirusa w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów przydzielonych do tzw. stref czerwonej i żółtej. To te regiony, w których odnotowywanych jest w ostatnim czasie najwięcej nowych zakażeń koronawirusem. W poprzednim zestawieniu powiaty ostrzeszowski i kępiński były jedynymi w Wielkopolsce, które zostały uwzględnione w zestawieniu. Teraz sytuacja się zmieniła.

CZYTAJ: Wzrost zakażeń w powiecie ostrowskim – najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Powiat kępiński przestał być żółtą strefą. To znaczy, że liczba zakażeń SARS-CoV-2 spadła i można zdjąć dodatkowe obostrzenia, które zostały nałożone względem przeważającej większości Polski.

W strefie czerwonej pozostaje natomiast powiat ostrzeszowski, który przez wystąpienie ogniska zachorowań na COVID-19 w jednej z firm w gminie Mikstat, znalazł się na liście regionów z największym wzrostem zakażeń.

Na nowej liście opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia uwzględniono 18 powiatów oraz miast w całej Polsce. Najwięcej jest zlokalizowanych na Śląsku i w Małopolsce. Zmiany wejdą w życie w piątek 14 sierpnia.

CZYTAJ: Było tak duże zainteresowanie “łapaczami deszczu”, że będzie druga edycja

Fot. Ministerstwo Zdrowia
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wielka farsa i tyle.c19 jest i istnieje Ale jakoś dane statystyczne mówią że kazdego roku w Polsce liczac od 2017 do teraz liczba zgonów wliczając okres c19 jest coraz mniejsza …więc coś tu jest nie tak…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick