Zmiany w schronisku od 20 września?

4
Do 20 września ma stanąć część nowych kojców dla podopiecznych podostrowskiego schroniska w Wysocku Wielkim. Docelowo wymianę ma przejść 41 kojców i ma powstać też nowe odwodnienie deszczowe i sanitarne. Całość projektu ma zakończyć się 31 października.

Już w listopadzie zeszłego roku został poruszony temat fatalnych warunków w schronisku w Wysocku Wielkim. Wtedy też przedstawiciele schroniska apelowali o zainteresowanie i pomoc miasta oraz ościennych gmin, które mają w obowiązku dofinansowywanie schroniska. Wtedy też w ostrowskim urzędzie zostało zwołane spotkanie, na którym mieli pojawić się włodarze wszystkich gmin, czyli Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Przygodzice, Odolanów, Raszków, Sieroszewice oraz Sośnie. Włodarzy pojawiło się jedynie dwóch, a reszta wysłała swoich przedstawicieli. Gmina Sieroszewice oraz Sośnie nie wysłała nikogo na to spotkanie. Po nim odbyła się krótka wizyta w schronisku.

Na nowe kojce dla czworonogów trzeba było długo czekać. Urząd tłumaczy, że miało to swoje powody. – To jest schronisko międzygminne więc prowadzi je nie tylko miasto, ale także wszystkie gminy ościenne. Musieliśmy czekać, aż wszystkie wywołają stosowne uchwały, które umożliwią podpisanie porozumienia międzygminnego w sprawie zakupu nowych kojców – tłumaczy Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Sprawa nareszcie ruszyła do przodu. Zdecydowano się na ogłoszenie dwóch osobnych przetargów. Dzięki temu prace mają nabrać tempa. – Po pierwsze, trudno znaleźć wykonawcę, który jednocześnie wykona odwodnienie i wyprodukuje kojce, po drugie, niższe kwoty zadań pozwoliły na ich realizację poprzez procedurę zapytania ofertowego w miejsce przetargu. Dzięki temu już podpisaliśmy umowę z wykonawcą kojców, a niebawem podpiszemy kolejną – na odwodnienie – tłumaczy Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Do 20 września ma stanąć 20 nowych kojców. Pozostałe 21 do 31 października. Odwodnienie sanitarne i deszczowe ma zostać skończone do końca września.

CZYTAJ: Urząd i Powiatowa Inspekcja Weterynarii w schronisku. Jakie są wyniki kontroli?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. kiedy wreszcie kociarnia? Koty sąsiadów (być może ich) szwędają się po mojej działce i leją gdzie popadnie, więc wreszcie miałbym gdzie je wywieźć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick