Urząd i Powiatowa Inspekcja Weterynarii w schronisku. Jakie są wyniki kontroli?

5
Ciąg dalszy sprawy uśpienia dwóch, młodych psów w międzygminnym schronisku dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Pokłosiem filmu opublikowanego przez Macieja Trzcińskiego jest kontrola placówki z ramienia m.in. ostrowskiego magistratu. Osobną przeprowadzili pracownicy Powiatowej Inspekcji Weterynarii.

CZYTAJ: Psy zostały uśpione. Były agresywne. Trzciński: Te psy nikogo nie ugryzły!

W ostrowskim magistracie została powołana komisja, która ma za zadanie przeprowadzić kontrolę w schronisku dla bezdomnych zwierząt. – W jej skład wchodzą pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W skład komisji wchodzą osoby merytoryczne, zajmujące się sprawami schroniska – wyjaśnia Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Pierwsza wizyta odbyła się wczoraj. Sprawdzano dokumentację placówki i dokonano ich kserokopii. – Nie mogę na razie nic powiedzieć, ponieważ nie mam żadnej dokumentacji w tym temacie – informuje Agnieszka Nowicka, kierownik podostrowskiego schroniska.

Swoją odrębną kontrolę przeprowadziła Powiatowa Inspekcja Weterynarii. Zapowiadał ją Dariusz Hyhs, Powiatowy Lekarz Weterynarii. Odbyła się ona 14 sierpnia. – Z tej kontroli otrzymałam już protokół. Według niego nie dopatrzono się żadnych nieprawidłowości – informuje Agnieszka Nowicka.

Delegacja ostrowskiego magistratu na pewno pojawi się jeszcze na terenie schroniska. Szczegółowych wyników kontroli najprawdopodobniej można spodziewać się w przyszłym tygodniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Do abc – jaki zbieg okoliczności ?? Taki, że „ktoś” uśpił te biedne Psiaki ?! Czy same się teraz akurat uśpiły ? Czasem warto mieć własne zdanie, a nie kierować PR robionym od dawna na potrzeby schroniska, z resztą już niewiele dającym. Poza tym nie trzeba aż tak się obawiać o przetarg, wymagania będą te co zawsze tak żeby nikt inny nie mógł do niego przystąpić.

  1. P. Joanno ma pani czyta pani w moich myślach!!! Wszystko się zgadza co pani mówi. Czy ktoś wie coś o jakimś przetargu, czy to jest gdzieś naglasniane? Gdyby ludzie wiedzieli myślę że ktoś by się chętny znalazl ale po co lepiej po cichu i dalej przechodzic z kadencji na kadencje

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick