Zmiana rozkładu jazdy. Od niedzieli wróci część połączeń!

0
Fot. Koleje Wielkopolskie
Od 30 sierpnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich i Polregio. Część kursów zostanie wznowiona po przerwie spowodowanej koronawirusem. Trasy kolejnych połączeń zostaną wydłużone. Pozytywne zmiany powinni odczuć uczniowie, ponieważ nowy rozkład został rozszerzony m.in. z myślą o nich.

W niedzielę 30 sierpnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerowie, którzy dotychczas uskarżali się na małą liczbę połączeń, powinni zapoznać się ze zmianami, bo część z nich zostanie przywróconych.

Nowy rozkład zostanie dostosowany do uczniów, którzy od 1 września wrócą do szkół. Nie jest tajemnicą, że wielu z nich korzysta z komunikacji zbiorowej, aby dotrzeć na lekcje. Władze powiatu ostrowskiego wyliczyły, że do szkół na ich terenie dojeżdża kilkuset uczniów spoza powiatu.

Część wycofanych połączeń powróci do nowej siatki, a trasy kolejnych zostaną wydłużone, aby obsłużyć więcej miejscowości. – Wracają m.in. pociągi międzywojewódzkie oraz pociągi regionalne dowożące i odwożące do pracy/szkoły w godzinach szczytu komunikacyjnego, które charakteryzowały się najwyższą frekwencją podróżnych” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który zarządza Kolejami Wielkopolskimi i Polregio.

Poniżej przedstawiamy trasy w naszym regionie, na których zostaną dokonane zmiany w rozkładzie jazdy. Szczegółowy rozkład uwzględniający korekty można znaleźć pod linkami poniżej lub sprawdzić na stronie www.portalpasazera.pl.

Poznań – Jarocin – Kępno/Krotoszyn/Kalisz

Przywrócone zostanie kursowanie poszczególnych pociągów:

  • 77821 relacji Krotoszyn (7:00) – Poznań Gł. (8:37)
  • 77784 relacji Poznań Gł. (11:39) – Ostrów Wlkp. (13:14)
  • 71105/4 relacji Ostrów Wlkp. (14:20) – Poznań Gł. (15:56).

Zmiany w godzinach kursowania poszczególnych pociągów:

  • 77825 relacji Krotoszyn (18:48) – Poznań Gł. będzie odjeżdżał 33 minuty wcześniej w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;
  • 77809 relacji Jarocin (14:46) – Poznań Gł. będzie odjeżdżał 54 minuty później w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;
  • 77138 relacji Poznań Gł. (16:42) – Kalisz będzie odjeżdżał 18 minut wcześniej w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;
  • 77142 relacji Poznań Gł. (19:20) – Ostrów Wlkp. będzie odjeżdżał 18 minut wcześniej w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;

Gniezno – Jarocin Krotoszyn

Zmiany w godzinach kursowania poszczególnych pociągów:

  • 77390 relacji Gniezno (6:22) – Jarocin będzie odjeżdżał 27 minut później w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;
  • 77642 relacji Gniezno (16:11) – Jarocin będzie odjeżdżał 45 minut później w stosunku do obecnego rozkładu jazdy;

Leszno – Ostrów Wlkp.

W związku z prowadzonymi robotami torowymi wprowadzona będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Gorzupia – Krotoszyn w terminie od 7 do 11 września.

Zmiany w godzinach kursowania poszczególnych pociągów: Z uwagi na prowadzone prace prosimy o bieżące sprawdzanie godzin kursowania poszczególnych pociągów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick