Zmarła 17. ofiara koronawirusa. Kolejne zakażenia w powiatach ostrowskim i kaliskim

4
Fot. Tai's Captures / Unsplash
Nie żyje 70-letni mężczyzna, który w w ciężkim stanie przebywał w szpitalu w Lublinie. To 17. ofiara śmiertelna koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało po 14.00 o kolejnych 45 zakażeniach na terenie kraju w tym trzech w Wielkopolsce. Dwie z nich to starsze osoby z powiatów ostrowskiego i kaliskiego. Są w domach, czują się dobrze.

Wyniki badań starszej kobiety z powiatu ostrowskiego i starszego mężczyzny z powiatu kaliskiego potwierdziły u nich obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, oboje przebywają w domach. Są w stanie dobrym. Mieli kontakt z osobami zakażonymi.

CZYTAJ: Dobre wiadomości z Kalisza. Wyniki testów pacjentów i lekarzy są ujemne

Trzecią osobą, u której także stwierdzono obecność koronawirusa, jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu gnieźnieńskiego. – Jest w stanie dobrym i przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną. W tej chwili w Wielkopolsce 97 osób zakaziło się koronawirusem – mówi Tomasz Stube, rzecznik prasowy WUW.

To kolejne przypadki zakażeń w powiatach ostrowskim i kaliskim, o których w sobotę poinformowało ministerstwo. Przed południem pisaliśmy o mężczyźnie w średnim wieku z powiatu ostrowskiego i kobiecie w podobnym wieku z powiatu kaliskiego.

Jednocześnie resort poinformował, że zmarła 17. osoba, u której wykryto SARS-CoV-2. „To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące” – czytamy na twitterowym profilu Ministerstwa Zdrowia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. A dlaczego osoby będące na kwarantannie w internacie w Przygodzicach
    wychodzą sobie na spacerki? Tylko patrzeć jak będą sobie chodzić do
    pobliskiego DINO?

    • Eduardo co za brednie…. Koło internatu 24h stoi policja i nikt nawet nosa nie wysunie… Więc nie Eduardo co za brednie…. Koło internatu 24h stoi policja i nikt nawet nosa nie wysunie… Więc nie pleć glupot glupot

  2. Eduardo co za brednie…. Koło internatu 24h stoi policja i nikt nawet nosa nie wysunie… Więc nie Eduardo co za brednie…. Koło internatu 24h stoi policja i nikt nawet nosa nie wysunie… Więc nie pleć glupot glupot

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick