Dwie osoby z koronawirusem. To mieszkańcy powiatów ostrowskiego i kaliskiego

2
Fot. Louis Reed / Unsplash
Mężczyzna w średnim wieku z powiatu ostrowskiego i kobieta w podobnym wieku z powiatu kaliskiego to kolejne osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Ich stan jest określany jako dobry. On przebywa w szpitalu w Kaliszu, ona - w w szpitalu w województwie łódzkim.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono 47 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W Wielkopolsce zachorowania na COVID-19 zaobserwowano u dwóch kolejnych osób. To mężczyzna w średnim wieku z powiatu ostrowskiego, który jest pod opieką lekarzy ze szpitala w Kaliszu. Jak informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, mężczyzna wrócił z zagranicy.

CZYTAJ: Ewakuacja pacjentów z koronawirusem. Co się dzieje w kaliskim szpitalu?

Kolejną osobą, u której potwierdzono zakażenie jest kobieta w średnim wieku z powiatu kaliskiego. – W stanie średnio ciężkim leży w szpitalu zakaźnym w województwie łódzkim – informuje Tomasz Stube.

W Wielkopolsce do tej pory potwierdzono 94 przypadki zakażenia koronawirusem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 16
    3

    Dawajcie do kraju wiecej tych ,,patriotow,, to bedziemy miec za chwile Wlochy. Niby granice zamkniete ale tysiace wjezdzaja do kraju. Po co pytam? Przeciez tam gdzie byli jesta tak wspaniale, sluzba zdrowia najlepsza itd.

  2. A LUDZIE KTÓRZY POWINNI BYC W KWARANTANNIE SMIGAJA NA SCIGACZACH I TAK WIELCE POLICJA KONTROLUJE PRZESTRZEGANIA KWARANTANNY

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick