Zmarł Jan Grabowski

0

W poniedziałek rano z Zielonej Góry dotarła do nas bardzo smutna w informacja. W wieku 66 lat zmarł Jan Grabowski, utytułowany żużlowiec oraz trener, przez wiele lat związany z ostrowskimi klubami. Jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu pod koniec ubiegłego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia trafił do szpitala. To duża strata dla całego środowiska żużlowego.

Jan Grabowski wielokrotnie podejmował pracę w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku lat 90. był związany z Iskrą, potem pracował w Klubie Motorowym Ostrów – najpierw w latach 2004-2007, a następnie w 2009 roku. Dwa lata później został trenerem ŻKS Ostrovia.

Jako zawodnik w barwach Falubazu Zielona Góra dwukrotnie zdobywał brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Po zakończeniu kariery został uznanym szkoleniowcem, osiągał sukcesy z klubami z Zielonej Góry, Rybnika i Ostrowa Wielkopolskiego. Słynął ze szkolenia młodzieży. To spod jego ręki wyszli tacy żużlowcy jak Piotr Protasiewicz, Rafał Szombierski, czy Zbigniew Czerwiński.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick