Zmarł były wójt gminy Przygodzice. Miał 85 lat

2
W wieku 85 lat zmarł Tadeusz Garbaciak - do końca lat 80. naczelnik, a po reformie samorządowej wójt Gminy Przygodzice. Urząd sprawował od 1990 do 2002 roku. Był też zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego w Marszewie.

Tadeusz Garbaciak został wybrany na wójta w 1990 roku, wcześniej był naczelnikiem gminy. Ordynacja wyborcza dopuszczała wtedy wybór włodarza gminy spoza rady. Mimo że w 1994 roku zmieniono ją tak, że wójta trzeba było wyłonić spośród radnych, rajcy znów zdecydowali się postawić na poprzedniego włodarza. Podobnie było w 1998 roku, po reformie, która powołała samorządy powiatowe i wojewódzkie. W 2002 roku, w pierwszych bezpośrednich wyborach samorządowych w II turze wygrał Przemysław Kaźmierczak. Tadeusz Garbaciak nie startował.

Pogrzeb byłego wójta Gminy Przygodzice odbędzie się 9 grudnia o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Przygodzicach. Różaniec o 11.30.

(inf. za: gminaprzygodzice.info, fot. Tomasz Wojtasik)

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Smutna wiadomość. Proszę tylko przy tej okazji, aby osoby piszące o Gminie Przygodzice przestały nadużywać słowa włodarz. Pełno jest tego „włodarza” na stronach gminy, Facebook, i nawet tutaj. To jest jakiś archaizm, zdecydowanie nadużywany. Nieelegancko językowo to wygląda, jest wójt, a nie w każdym tekście włodarz itd. po kilka razy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick