DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Złote Serduszko WOŚP zostaje w Ostrowie Wielkopolskim

Złote serduszko trafiło do Ostrowa Wielkopolskiego jako jednego z 10 miast w Polsce. Każdego roku kilka tych symboli trafia do wybranych przez Fundację sztabów, kilkadziesiąt innych serduszek licytowanych jest w głównym sztabie w Warszawie lub w internecie. Serduszka przekazane sztabom w Polsce mają unikatową wartość i o tym można było przekonać się podczas niedzielnego finału.

Licytacja wzbudzała ogromne emocje. Choć początek był nieco nieśmiały, to rywalizacja z każdą minutą nabierała tempa. W końcu walka odbywała się między licytującym, siedzącym na widowni Ostrowskiego Centrum Kultury a tajemniczą kobietą, która licytowała serduszko telefonicznie. Ostatecznie jego kwota osiągnęła wartość dokładnie 25 001 złotych.

Dziś otrzymaliśmy informację, że to właściciele firmy PROMAX podjęli się licytacji. Nic dziwnego zważywszy na fakt, że przedsiębiorstwo z blisko trzydziestoletnim stażem na lokalnym rynku często wspiera akcje charytatywne, społeczne, sportowe czy kulturalne na terenie miasta i całej Południowej Wielkopolski. – Decyzja o licytacji Złotego Serduszka była bardzo spontaniczna. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niesie pomoc wszystkim potrzebującym: dzieciom, dorosłym, pokrzywdzony. Widzimy jak wiele zyskał np. ostrowski szpital dzięki Wielkiej Orkiestrze i nigdy nie wiemy, kto z nas, naszych bliskich będzie tego sprzętu potrzebował. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc i tym samym sprawić, że „złoto” zostało w Ostrowie – mówi Karolina Okrój – dyrektor generalna firmy PROMAX. Dodaje, że najważniejsza jest pomoc innym: – Cudownie jest być częścią kropli, która drąży skałę, czyli pomaga wszystkim, którzy tego potrzebują – mówi.

Wraz z firmą PROMAX chcieliśmy Was poinformować o tej radosnej wiadomości i poniżej publikujemy oświadczenie zarządu:

Szlachetne ideały oraz misja przyświecająca Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy od zawsze są nam bliskie. Znamy również i doceniamy wkład Orkiestry w działanie lokalnej służby zdrowia – chociażby zakup najnowocześniejszego tomografu komputerowego, aparatu RTG czy ambulansu do przewozu noworodków. Wiemy także  o powstałym przy wsparciu Fundacji Ogrodzie Zmysłów przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie, który otwarto w ubiegłym roku. Wszystko to sprawia, że jako firma angażujemy się w życie lokalnej społeczności, więcej, czuliśmy że zakup złotego serduszka to doskonały sposób by przede wszystkim wesprzeć Fundację w realizacji tegorocznego celu. Pragniemy również  w ten sposób podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli za ich pełne zaangażowanie i bezinteresowne wspieranie tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Serduszko przyjechało do Ostrowa Wielkopolskiego i pozostaje w naszym mieście – ten fakt oraz możliwość wparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napawają nas dumą.

– Przedsiębiorstwo PROMAX

https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp/photos/a.395100977239269/2649914675091210/?type=3&theater

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • M
  Mariano

  poniedziałek, 13 stycznia, 2020

  I brawo! Fajnie, że w naszym mieście jest firma, który słyszała o społecznej odpowiedzialności biznesu.

  Odpowiedz
 • Q
  qgg

  wtorek, 14 stycznia, 2020

  szkoda że tylko za 25001 zł, jak na taką firmę wsparcie dla WOSP mogło być wieksze

  Odpowiedz
 • B
  blum

  poniedziałek, 27 stycznia, 2020

  Nie bardzo rozumiem czym oni się chwalą. Chcieli mieć to serduszko za jak najniższe pieniądze. W trakcie licytacji skierowali wszystkie kamery na licytującego z sali żeby móc go obserwować a sami kiedy mieli taką możliwość nie chcieli się ujawnić a po licytacji próbują zrobić z siebie wielkich darczyńców. Jeśli chcieli być incognito to mogli pozostać do końca a nie na drugi dzień wielki oświadczenia pisać – mali ludzie

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz