Złote Serduszko już czeka w ostrowskim sztabie WOŚP

0
Już jest! Złote Serduszko z limitowanej serii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka już w Ostrowskim Centrum Kultury - siedzibie ostrowskiego sztabu wolontariuszy. W najbliższą niedzielę podczas 28. finału WOŚP ten mały, ale jakże cenny przedmiot pójdzie "pod młotek" po godzinie 20:00. Licytację na żywo będzie transmitować Telewizja Proart.

Złote Serduszko to nic innego jak małe, złote świecidełko robione na zamówienie dla fundacji Jurka Owsiaka. Serduszka są produkowane w Mennicy Polskiej. Każde świecidełko to złote serduszko i tak zwana baretka, czyli zawieszka. Każde serduszko ma masę złota 3,3789 grama. Surowiec, z którego wykonane są serca to „typowa trójka handlowa”, czyli 585 jednostek (58,5% złota, reszta srebro i miedź). Każdy przedmiot jest oprawiony, numerowany, opisany z którego pochodzi finału, w dodatku do serduszek są dołączone certyfikaty autentyczności i niepowtarzalności.

Jak cenne są Złote Serduszka? Wiele osób odpowiedziałoby, że wręcz bezcenne, ale prawda jest taka, że mają co roku swoją wartość. Wiele osób czy firm licytuje je za kolosalne wręcz kwoty sięgające ponad miliona złotych. W czasie 27. finału WOŚP w roku 2019 najwyższa suma, za jaką wylicytowano jedno z serduszek to 1,2 mln złotych.

Ostrów Wielkopolski w tym roku jako jedno z 10 polskich miast otrzymało serduszko do licytacji. Każdego roku kilka tych przedmiotów trafia do wybranych przez Fundację sztabów, kilkadziesiąt innych sztuk serduszek licytowanych jest w głównym sztabie w Warszawie lub w internecie. Serduszka przekazane sztabom w Polsce mają unikatową wartość i osiągają ogromne kwoty.

W Ostrowie Wielkopolskim „WOŚP-owe” Złote Serduszka licytowano dwukrotnie – w 2001 i 2003 roku. W roku 2001 przedmiot poszedł za ponad 7,5 tysiąca złotych, w 2003 roku serduszko z numerem 460 wylicytowano za kwotę prawie 4 tysięcy. W 2004 roku jedna z ostrowskich firm jubilerskich wyprodukowała specjalnie na finał WOŚP podobne złote serduszko, miało ono wówczas również oryginalny charakter. Tegoroczne Złote Serduszko, które już czeka w siedzibie sztabu w Ostrowie ma numer 86. Kierownictwo sztabu zachęca do licytacji przede wszystkim przedsiębiorców, ale i osoby prywatne. Pod młotek świecidełko pójdzie w niedzielę o godzinie 20:15 na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Jaka będzie cena wywoławcza? Na razie nie wiadomo, ale prawdopodobnie licytacja ruszy od kwoty kilku tysięcy złotych.

Od lewej: Sebastian Ceglarek i Patryk Płomiński z ostrowskiego sztabu WOŚP ze Złotym Serduszkiem nr 86 i certyfikatem
redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick