Złodziej z Odolanowa zatrzymany. Łupy wyceniono na 5 tysięcy złotych

0
Policjanci z Odolanowa zatrzymali 37-letniego złodzieja, który w jednym ze sklepów budowlanych skradł elektronarzędzia o łącznej wartości 5 tysięcy złotych. Kradzieży dokonał pod wpływem alkoholu, a do sklepu przyjechał motorowerem nie mając uprawnień. Teraz mężczyzna odpowie za kradzież przed sądem.

Zatrzymania 37-letniego złodzieja dokonał właściciel sklepu, który o całym fakcie powiadomił policję. Ukradł on elektronarzędzia o wartości 2 tysięcy złotych. – Policjanci ustalili też, że mężczyzna na „nielegalne zakupy” przyjechał motorowerem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Był on też nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli kolejne elektronarzędzia pochodzące z kradzieży. Okazało się, że 37-latek kilka dni wcześniej okradł ten sam sklep – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: Schronisko dla zwierząt już otwarte. Od poniedziałku rusza także PSZOK

Dodatkowo złodziej uszkodził metalowe ogrodzenia podczas wynoszenia skradzionych rzeczy ze sklepu. 37-latek przebywa teraz w policyjnym areszcie, a za kradzieże odpowie przed sądem. Jego „łupy” wyceniono na łączną wartość blisko pięciu tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick