“Zgłaszają się kolejne ofiary księdza Arkadiusza” – wywiad z braćmi Sekielskimi tylko w Telewizji Proart!

8
"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich wstrząsnęła i zbulwersowała południową Wielkopolską. Bohaterami filmu dokumentalnego okazali się m.in. bracia pochodzący z Pleszewa, a bp. Edward Janiak, kierujący Diecezją Kaliską miał tuszować przypadki pedofilii w parafiach. Na antenie Telewizji Proart zostanie wyemitowany dokument Sekielskich oraz wywiad z nimi, podczas którego zdradzili kulisy powstawania materiału i plany na następne produkcje.

Film braci Sekielskich “Zabawa w chowanego” to drugi dokument spod ich ręki przedstawiający problem pedofilii w polskim kościele. Bohaterami najnowszej produkcji byli m.in. Bartłomiej i Jakub, bracia pochodzący z Pleszewa. Molestowani przez tego samego księdza, po latach szukając sprawiedliwości, zderzyli się z kościelną biurokracją oraz tuszowaniem ich krzywdy przez Edwarda Janiaka, biskupa Diecezji Kaliskiej.

CZYTAJ TAKŻE: 

Film odbił się szerokim echem w społeczeństwie i wywołał oburzenie i obrzydzenie. Dzień po premierze dokumentu, pod budynkiem Kurii Diecezji Kaliskiej zorganizowano protest, by wyrazić swoją złość i solidarność z ofiarami księdza-pedofilia. Pod budynkiem Kurii była także ekipa Telewizji Proart, a z nagranego materiału powstała 10-minutowa relacja, którą można obejrzeć na antenie w środę (20.05) o godzinie 17.00, w czwartek (21.05) o godznie 14.00, w sobotę (23.05) o godzinie 16.45 oraz w niedzielę (24.05) o godzinie 16.50.

CZYTAJ: Dziecięce majtki na płocie kurii i hasła: “Biskupie, czas na sąd ostateczny”

Dziennikarce Telewizji Proart udało się porozmawiać z Tomaszem i Markiem Sekielskimi i zapytać o kulisy powstawania dokumentu o pokłosie premiery oraz o osobiste odczucia twórców. Emisja “Wywiadu z…” zaplanowana została na środę (20.05) o godzinie 18.30 i 21.30 oraz w czwartek (21.05) o godzinie 11.30 i 20.30. Na antenie Telewizji Proart zostanie także wyemitowany film braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”. Będzie go można obejrzeć w piątek (22.05) o godzinie 20.40. 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 46
  22

  Teraz czekam na film braci Sekielskich , znanych łowców pedofili o środowisku LGBT ! Skoro walczymy z pedofilią … To skala nieporównywalna !!!

  • 29
   6

   Dlaczego czekasz na innych? Skoro masz takie sygnały, dowody, to sam się weź do roboty. Polskie podejście ‘weźcie i zróbcie’.

  • 11
   5

   ~myslacy: To pan Sekielski twierdzi,że walczy z pedofilia. Ja nie muszę mieć dowodów – wystarczy trochę się ogarnąć i zapoznać się z naukowymi badaniami na temat pedofilii.

  • 1
   1

   Pani red Pieczyńska wczoraj napisałem post ….Zobaczymy czy również z gorliwością portal będzie opisywał pedofilię
   pokazana w dzisiejszym filmie Sylwestra Latkowskiego….. i co totalna cisza.

 2. 44
  7

  ak to teraz fajnie jest , nie trzeba oglądać, słuchać i czytać TVN i Gazety Wyborczej.
  Jest regionalny portal wlkp24. info , zastępuje wszystko.

 3. 4
  3

  Powtórzę się, moim skromnym zdaniem defekowanie plackami i żarcie płynów ustrojowych, to w czasie posiłków. Na pozostałe chwile przygotowana terapia fekaliami. Posiłki z gleby, bez miski i łyżki itp. itd. etc. I to się ziści tym razem, kosa na kamień !!!

 4. 15
  3

  A ja jestem ciekawa czy będą wyciągnięte kroki prawne i nich pokaza co z tego filmu wynikło ,czy ten film wpłyną na ukaranie tych osób ,czy jak zwykle film filmem a resztę pod dywan

 5. Kochamy KSIENNĘDZA a r k a d u s z a, bezwarunkowo i platoniczne, czekamy z utęsknieniem a wRĘCZ niecierpliwie !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick