DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zginęło dwóch mężczyzn. Prokuratura umarza śledztwo

Do tragicznego wypadku doszło 22 listopada 2020 roku w Garkach w powiecie ostrowskim. Dwóch mężczyzn jadących motorowerem, wjechało na niestrzeżony przejazd kolejowy i zderzyło się z pociągiem osobowym relacji Wrocław – Warszawa. 30- i 39-latek ponieśli śmierć na miejscu.

Śledztwo prokuratury trwało niespełna rok. Zdecydowano o jego umorzeniu. – Wykonano szereg czynności. Zabezpieczono niezbędną dokumentację, przeprowadzono badania trzeźwości obsługi tego pociągu, zabezpieczono również pojazd, którym poruszali się mężczyźni – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Badania próbek krwi wykazały, że ofiary były pod znacznym wpływem alkoholu. Mieli oni 3,1 oraz 4,8 promila alkoholu w organizmie.

Postępowanie umorzono ze względu na niemożność jego dalszego prowadzenia. Powodem jest śmierć winnych tego zdarzenia.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • J
  JA

  sobota, 6 listopada, 2021

  Nie „zderzył się z pociągiem” tylko wjechał pod pociąg, pociągi po drodze nie jeżdżą. Wielu kierowców zapomina że pociąg to nie taczka i droga hamowania jest spora.

  Odpowiedz
 • M
  Monk

  sobota, 6 listopada, 2021

  A właśnie że zderzył się z pociągiem, a nie wjechał pod pociąg, jak nie wiesz to się nie wypowiadaj

  Odpowiedz
 • DM
  Do Monk

  niedziela, 7 listopada, 2021

  „Zderzyć się z pociągiem” nie jest w stanie. Zderzyć to się mogą np. dwa auta czołowo, dlatego właśnie przejazdy kolejowe są przejazdami a nie skrzyżowaniami. Z taką wyobraźnią właśnie kierowcy pchają się pod pociąg, albo nie masz prawa jazdy albo wygrałeś je w chipsach .

  Odpowiedz
 • O6
  Ostrowianka 60+

  niedziela, 7 listopada, 2021

  Mogli nie prędzej myśleć a nie pić a zaś szpanować mieszkali tam to wiedzieli jaki przejazd jest piją a zaś rodzinka chce znika zrobić idealnych tylko sprawa ciągnie się z naszych podatków ?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz