Śmiertelne potrącenie na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby

11
Fot. wlkp24.info
Dwie osoby zginęły w wyniku potrącenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Garkach (gmina Odolanów). Podróżowały motocyklem, który zderzył się z pociągiem pasażerskim relacji Wrocław - Warszawa.

Do zderzenia motocykla z pociągiem pasażerskim doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Garkach w gminie Odolanów (powiat ostrowski). W wyniku wypadku śmierć poniosło dwóch mężczyzn – mieszkańców Garek w wieku 39 i 30 lat.

Na miejsce wezwano służby, które prowadzą działania ratunkowe i wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Do tragedii doszło ok. godz. 20.30.

Ruch pociągów na trasie Wrocław – Warszawa jest całkowicie wstrzymany. Jak informują przedstawiciele PKP, do zdarzenia doszło na odcinku Granowiec – Odolanów. Ruch pociągów będzie wstrzymany prawdopodobnie do północy. Pociągi PKP Intercity kierowane są okrężną trasą przez Krotoszyn i Zduny.

CZYTAJ: Wypadek na DK12. Zakleszczoną kobietę wyciągali strażacy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Nie mogło dojść do zderzenia motocykla z pociągiem bo pociąg nie jeździ po drodze tylko po torach. Motocykl wjechał pod pociąg i tyle w temacie, to tak samo jakby pieszy zderzył się na chodniku z rowerem.

  2. Imbecylem to ty jesteś, poczytaj sobie przepisy. Nie ma innej opcji, czytaj ze zrozumieniem – powinno być napisane motocykl wjechał pod pociąg. To on jakby wjeżdżał z ulicy podporządkowanej, ciesz się że nie jeździsz np. po Wrocławiu gdzie są tramwaje bo też już byś tak skończył (la). Tak jest jak cepy zdawaja na prawo jazdy u sołtysa na podwórku.

  3. Jak pociąg ma zachować ostrożność, spróbuj wychamowac setki ton stali, poza tym przy przejazdach są oznakowania. Maszyniści są szkoleni też, przed przejazdami dają sygnał ostrzegawczy. To po drogach jeżdżą takie tłuki bez wyobraźni jak ty. Druga sprawa że dziennikarze często w komentarzach popełniają tutaj zaistniały błąd pisząc o „zderzeniu”. W raportach policyjnych i sądowych to jest ważny szczegół, trzeba tylko trochę wyobraźni a tobie widać tego brak.

    • ale cham , czy ham ? bo może to wychamować od chama :), a tak na prawdę , to przykra sytuacja , Panowie mieli w sobie dużo % , maszynista zeznał , że jego zdaniem widzieli pociąg , tylko myśleli , że zdążą , nie spodziewali się , że to intercity , kolizja była przy 120 km/h , nie mieli szans , smutek , żal , szkoda , już nie wyciągną wniosków .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick