Zginęło dwóch mężczyzn. Co wydarzyło się przy ulicy Zielonej?

2
Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiła opinie biegłych i swoje ustalenia w sprawie śmierci dwóch mężczyzn, do której doszło 1 września tego roku w jednym z mieszkań przy ulicy Zielonej. Ogień pojawił się w nocy, a z żywiołem strażacy walczyli przez kilka godzin. Niestety, znaleziono dwa ciała. Prokuratura zdecydowała o zakończeniu postępowania i umorzeniu śledztwa.

O tragicznym w skutkach pożarze informowaliśmy na łamach naszego portalu. Od momentu zdarzenia postępowanie w tej sprawie prowadziła prokuratura, która zbierała obszerny materiał dowodowy. Po niespełna 4 miesiącach przedstawiła ona swoje ustalenia. – Postępowanie było prowadzone w sprawie sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu wielkich rozmiarów w następstwie którego śmierć poniosły dwie osoby, a zniszczeniu uległ jeden z lokali mieszkalnych przy ulicy Zielonej. Zgromadzono obszerny materiał dowodowy w tym opinię biegłych w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej oraz medycyny sądowej. Przesłuchano także świadków oraz zabezpieczono monitoring – mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Według zeznań świadków chwilę przed północą mężczyźni zakupili denaturat, który następnie spożywali. Do wybuchu pożaru doszło chwilę po północy 1 września. – Według opinii biegłych bezpośrednią jego przyczyną było zaprószenie ognia przez jednego z mężczyzn. Nie zagrażał on jednak innym osobom oraz budynkom – dodaje Meler.

Mężczyźni zmarli nagle w wyniku wstrząsu poparzeniowego. W chwili tragedii jeden z nich miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, a drugi 3,8.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick