Zginął w skateparku. Prokuratura umorzyła śledztwo

0
zdjęcie poglądowe | Fot. Keagan Henman / Unsplash
Powracamy do tematu z maja ubiegłego roku, kiedy w kaliskim skateparku doszło do tragedii. Zginął tam 16-latek. Sprawą zajęła się prokuratura i po niespełna roku śledztwa poinformowała, że zostało ono umorzone. Zdaniem śledczych to był nieszczęśliwy wypadek i nie dopatrują się tutaj znamion przestępstwa.

Do tragedii doszło w maju ubiegłego roku na terenie kaliskiego skateparku. Nastolatek uległ ciężkiemu wypadkowi. Jadąc rowerem uderzył głową o betonową rampę w wyniku czego doznał rozległego urazu czaszkowo-mózgowego. Mimo reanimacji jeszcze na miejscu, a następnie kilkugodzinnej walki o jego życie w szpitalu, nie udało się go uratować.

CZYTAJ O TYM ZDARZENIU: 

Jeszcze w tym samym miesiącu sprawą zajęła się prokuratura i przeprowadziła ona śledztwo w tej sprawie. Po niespełna roku poinformowano, że śledztwo zostało umorzone, a zdarzenie zakwalifikowano, jako nieszczęśliwy wypadek. – W ramach prowadzone postępowania celem odtworzenia przebiegu zdarzenia wykonano szereg czynności. Przesłuchano szereg świadków, powołano biegłych różnych specjalności w tym z dziedziny medycyny sądowej, rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych. Na potrzeby śledztwa zabezpieczono także dokumentację projektową i wykonawczą skateparku. Ustalono, że nastolatek, który nie był zabezpieczony w kask ochronny nieszczęśliwie upadł na betonowe podłoże. Uzyskana przez biegłego opinia z zakresu rekonstrukcji wypadków pozwoliła ustalić, że rower przed wypadkiem był sprawny. Oceniono także, że elementy skateparku zostały wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną, a także normami – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratura nie dopatrzyła się w tej sprawie znamion przestępstwa. Był to nieszczęśliwy wypadek. W związku z tym zdecydowano o umorzeniu śledztwa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick