Zębcowska w remoncie. Jeździsz autobusami? Przygotuj się na utrudnienia

3
Mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z remontem ul. Zębcowskiej. Miejski Zakład Komunikacji ogłosił, które przystanki będą nieczynne.

Od 4 lipca osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim napotkają na utrudnienia. Są one spowodowane remontem ul. Zębcowskiej. W związku z tym nieczynne aż do odwołania będą przystanki Zębcowska I, Zębcowska II, Siewna I i Siewna II (w obu kierunkach).

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Jak informuje Miejski Zarząd Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, autobusy linii nr 1 będą kursować w obu kierunach objazdem przez ul. Budowlanych oraz Staroprzygodzką. Będą tam wyznaczone przystanki zastępcze: Budowlanych, Staroprzygodzka RDP i Staroprzygodzka Siewna.

We wtorek prezydent Beata Klimek podpisała w Poznaniu umowę na sfinansowanie tej ulicy od Budowlanych do Siewnej. Dotacja pokryje połowę kosztów, które musiałoby ponieść miasto w związku z remontem. W związku z tym z budżetu Ostrowa zostanie wydanych 357 861 zł. Za te pieniądze oraz drugą  tak wysoką kwotę pochodzącą z urzędu wojewódzkiego przebudowanych zostanie 701 m drogi wraz z chodnikiem po prawej stronie na całym odcinku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Zębcowska, Zebcowską – jest remont, muszą być utrudnienia to normalne. Ale jaki geniusz wymyślił termin remontu Wysockiej akurat w terminie funkcjonowania basenu? Termin rozkopania ulicy prawie się zbiegł z terminem otwarcia basenu. Myślenie jak widać to sztuka niełatwa.

    • Co za kłopot jechać na basen ul. Piłsudzkiego od parku bądź Piłsudzkiego od drugiej części Wysockiej. Nie cała droga jest zamknięta, trudno pojechać ulicę dalej co ? rzeczywiście pół dnia Wam na to zejdzie, to przez płot jak za starych czasów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick