Zdobyli osiem medali mistrzostw świata! [WIDEO, ZDJĘCIA]

0
Cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyli na mistrzostwach świata warcabiści UKS-u Komorzanki Komorze. Reprezentanci małago klubu z powiatu jarocińskiego walnie przyczynili się do wywalczenia przez reprezentację Polski aż 21 krążków podczas zawodów w tureckim Izmirze.

Warcabiści UKS-u Komorzanki Komorze zaskoczyli chyba sami siebie. Na mistrzostwa świata w warcabach, które odbyły się w tureckim Izmirze pojechali z założeniem, aby wywalczyć przynajmniej jeden medal. Wrócili z ośmioma krążkami. To rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę, że reprezentacja Polski, w której skład weszli młodzi warcabiści z gminy Żerków (powiat jarociński) zdobyła 21 krążków.

Przygotowania do mundialu młodzieży trwały bardzo długo i polegały na intensywnych treningach. Warcabiści nie mieli wolnych wakacji. Regularnie spotykali się w jednej z klas Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim i w Żerkowie, aby szlifować formę. To przyniosło efekt. Osiem medali to fantastyczny rezultat zdecydowanie poprawiony ubiegłoroczny sukces na imprezie tej rangi.

Jak młodzi warcabiści, trener i prezes Komorzanki Andrzej Ziaja oraz Mariola Zawal, dyrektor SP w Komorzu Przybysławskim oceniają występ na mistrzostwach świata i o czym marzą teraz medaliści? Odpowiadamy w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick