Zdobądź dofinansowanie na przydomową oczyszczalnię! Możesz złożyć wniosek

2
Fot. ostrowwielkopolski.pl
Mieszkańcy Gminy Ostrów Wielkopolski mogą składać wnioski o dofinansowanie na przydomową oczyszczalnię. To już kolejna edycja tego projektu. W budżecie gminy przeznaczono na ten cel 100 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 28 stycznia.

Rok 2021 jest szóstym z kolei, w którym mieszkańcy Gminy Ostrów Wielkopolski mogą ubiegać się o dofinansowanie na budowę przydomowej oczyszczalni. Każdy z wnioskodawców może otrzymać z budżetu gminy do 3 tysięcy złotych. Dotacja służy zmianie dotychczasowego sposobu odprowadzania ścieków w budynkach, czyli szamba na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Warunkiem jest spełnienie jednego z czterech kryteriów:

  • brak istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie, na którym planowana jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków
  • brak możliwości technicznego podłączenia do istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej
  • ekonomiczne nieuzasadnienie podłączenie do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej
  • budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na obszarach o rozproszonej zabudowie

CZYTAJ TAKŻE: Strażacy mogą mieć nowy wóz! Potrzebna jest jednak Wasza pomoc

Program od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a wystartował w 2015 roku. W ciągu pięciu dotychczasowych edycji złożono około 300 wniosków o to dofinansowanie. Mamy nadzieję, że dzięki dofinansowaniu, wpływamy na poprawę środowiska naturalnego poprzez ograniczenie odprowadzanych i nieoczyszczonych ścieków bezpośrednio do gruntu lub wód – mówi Monika Bednarek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Termin składania wniosków mija 28 stycznia 2021 roku. Wszyscy zainteresowani mogą złożyć potrzebne dokumenty w budynku Urzędu Gminy przy ulicy Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

Niezbędne dokumenty są POD TYM LINKIEM.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dobra inicjatywa. Jednak co z tego, że jest kanalizacja w ulicy skoro nikt nie umie wyegzekwować podłączenia się do niej. Nie wiem jak w gminie sobie radzą z tematem. W Ostrowie raczej licho, na Pruślinie co jakiś czas szambowóz niestety pompuje:(

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick