Strażacy mogą mieć nowy wóz! Potrzebna jest jednak Wasza pomoc

3
Fot. zrzutka.pl
Strażacy z OSP Zduny mają w zasięgu ręki nowoczesny wóz gaśniczy o wartości miliona złotych. Mundurowi mają szansę zdobyć dofinansowanie, ale potrzebny jest wkład własny OSP Zduny - 100 tysięcy złotych. Ochotnicy zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca, by wspomóc zbiórkę pieniędzy i uzbierać potrzebną część kwoty.

Początek 2021 roku przynosi nam pozytywną informacje, mamy szansę nabycia ponownie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego za blisko 1.100.000,00 zł. Warunkiem jest min. wkład finansowy OSP Zduny. Jednostka zamierza zwrócić się tym razem z wnioskiem o finansowanie również do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w poprzedniej inwestycji nie było tego finansowania). “Zdajemy sobie sprawę, że sami nie jesteśmy w stanie zebrać kwoty 100.000,00 zł. Dlatego zwracamy się do WAS – mieszkańców naszej gminy, gmin ościennych, przedsiębiorców, sympatyków ochotniczych straży pożarnych o wsparcie finansowe w zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Środki ze zorganizowanej zbiórki będą przeznaczone tylko i wyłącznie na ten cel” – apelują strażacy.

>>LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ<<

Mundurowi z OSP Zduny informują, że są gotowi nieść pomoc o każdej godzinie dnia i nocy, ale nie będą w stanie tego zrobić bez profesjonalnego sprzętu, który jest niezbędny. Strażacy swój wniosek o dofinansowanie chcą złożyć jeszcze w lutym dlatego proszą o pomoc finansową. Jednostka OSP w Zdunach będzie obchodzić w tym roku swoje 125 urodziny! W swoich szeregach skupia 73 członków czynnych, 23 członków honorowych i 102 wspierających. Do dyspozycji strażacy mają 3 samochody. Jeden z nich po 35 latach przechodzi na zasłużoną emeryturę, a jego miejsce zastąpiłby właśnie nowoczesny wóz, na który zbierane są środki. “Da również naszej gminie zabezpieczenie na blisko 30 lat, dzięki tak nowoczesnemu wyposażeniu!” – dodają strażacy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Do Jarka on ma to da. Teraz wszyscy na wszystko zbierają a inni podatki nasze okradają. Zbyszek daje do Rydzyka to nie on wynosi u Mateusza. Kretyni (nie strazacy) wszędzie każą zbierać kasę. Proponuję zabrać kasę z tacy niedzielnej z okolic. Może ci w sukienkach dają na dobry cel. Na panienki zbiorą za tydzień.

  2. 2
    1

    Smutne, żeby na takie coś nie było pieniędzy państwowych. W wielu przypadkach to OSP jest pierwsze na miejscu zdarzenia, a państwo nawet nie umie sprzętu zapewnić.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick