Zdewastowali ostrowską tężnię. Wandalizm w mieście kwitnie. Jest reakcja władz miasta i policji

24
Obraz z monitoringu, na którym zarejestrowano moment niszczenia jednego z elementów tężni w Ostrowie Wielkopolskim / fot. screen z wideo na fanpage'u prezydent Beaty Klimek
Ostrowska tężnia miejska została zdewastowana. Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna niszczy oświetlenie, wyrywa elementy zawieszone pod sklepieniem obiektu i kieruje się w stronę toalety miejskiej. Tam uderza zabranymi z tężni elementami o jej ścianę. W wyniku czego - jak podkreślił wiceprezydent Mikołaj Kostka - uszkodzony został również ten obiekt. Miasto będzie oskarżycielem posiłkowym. 20-latek usłyszał już zarzut.

Na początku drugiego tygodnia stycznia dwóch mężczyzn zdewastowało po zmroku ostrowską tężnię zlokalizowaną w Parku Miejskim. Osoby, które widziały zajście, powiadomiły policję, a patrol przyjechał na miejsce. – Nieopodal na pobliskim parkingu zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Obaj byli nietrzeźwi i zostali zatrzymani. Przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli metalową pałkę – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

20-latek z powiatu ostrowskiego odpowie przed sądem, ponieważ zostały mu postawione zarzuty uszkodzenia mienia.

Miejska tężnia kosztowała ponad 700 tys. zł. Aby chronić tak kosztowną inwestycję, władze miasta zamontowały w pobliskiej odległości kamery monitoringu. Nagranie z dokonanego aktu wandalizmu zostało udostępnione na fanpage’u prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, która napisała, że „nie ma zgody na niszczenie i dewastację wspólnego mienia. Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam nagranie z dewastacji naszej pięknej tężni oraz toalety w Parku Miejskim. Mówimy głośne „nie” aktom wandalizmu!”.

CZYTAJ TEŻ: Nienawiść na murach Ostrowa i naklejki z żyletkami. Co na to policja? [ZDJĘCIA]

Miasto oszacowało straty na co najmniej 10 tys. zł. Przedstawiciele magistratu będą domagać się zapłaty za dokonanie zniszczeń oraz prac społecznych dla sprawcy. „Dziękuję ostrowianom za zgłoszenie tej sytuacji policji. To postawa obywatelska godna naśladowania” – dodała prezydent Klimek.

W nagraniu przygotowanym przez urząd głos zabrał wiceprezydent Mikołaj Kostka, który zapowiedział, że w tej sprawie miasto będzie oskarżycielem posiłkowym.

Tężnia miejska w ostrowskim parku została oddana do użytku w połowie sierpnia 2020 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

  • 2
   5

   Taaak, bo jak służba była to nie było idiotów i nikt niczego nie demolował. Nie, mamy XXI wiek i na szczęście już nie trzeba słuchać durnych rozkazów durnych przełożonych.

 1. 27
  1

  Od samego początku jak ta tężnia powstała gromadzili się tam gówniarze i wandale byłem tam kilka razy na spacerze i chciałem trochę posiedzieć przy tężni na ławeczce ale nie dało się bo gromadzili się tam młodzi ludzie głównie nastolatkowie spożywali tam alkohol, jedli chipsy i inne produkty palili papierosy, na drugi dzień byłem tam ponownie wokół tężni i w wodzie w niej leżały butelki po piwach, śmieci po jedzeniu i pety po spalonych papierosach są tam kamery monitoringu to dlaczego nikt nie zareaguje gdy coś się dzieje i mieli by sprawców na gorącym uczynku a straż miejska i policja jedzie obok i udaje że nie widzi i nie reaguje a zaś akty wandalizmu w mieście jak się czują bezprawnie to robią co chcą bo wiedzą że nikt im nic nie zrobi cwaniastwo do roboty wysłać albo do wojska to wyszkolą na ludzi

  • 4
   1

   Z tężni korzysta bardzo dużo starszych osób, proszę nie mówić, że siedzi tam głównie młodzież. Faktem jest, że zdecydowanie więcej powinno być w tej okolicy patroli Policji i Straży Miejskiej.

  • 7
   1

   Obecnie jest deficyt ludzi w służbach, a ci co są muszą pilnować domów kilku polityków. Może kiedyś. 😀

  • Flaga Unijna na rynku tez zerwana i nikt nie widzi. Elektorat wstaje z kolan i walczy z inwestycjami unijnymi. Dobrze ze tu jestem przejazdem bo niezlego grzyba sie tu hoduje. Czysta Idiokracja.

 2. 25

  Niech gnojki zapierd…… przy odśnieżaniu chodników, w niektórych miejscach są oblodzone. A straż miejska niech ich pilnuje. To jest dzisiejsza patologia bezstresowo wychowywana. Zgadzam się również że brak służby wojskowej. Kiedyś dostał by w du… to szanował by czyjąś pracę. Jeszcze twarze powinni pokazać, kiedyś w Megasamie wisiały zdjęcia złodziei dzisiaj nawet nie można ich tak nazywać tylko „sprawca kradzieży”. Przestępcy mają większe prawa od nas. Świat stanął na głowie.

  • Co ma służba wojskowa do bycia idiotą? Rozumiem, że w czasach kiedy była obowiązkowa wszyscy byli idealni i nie było żadnych przestępstw? No niesamowite, jakie to proste i że nikt na to nie wpadł i tego nie przywrócił. Hahahaha.

 3. 24

  Ukarać a prace społeczne to śmieci zbierać w parku i wokół tężni z napisem na plecach to ja wandal .A nie straż miejska wywiezienie że mają zbierać a oni tylko chodzą tyle o ile a godziny lecą straż miejska niech przypilnuje tych co sprzątają bo to ich praca

 4. 28

  Nałożyć solidną karę finansową i co najmniej przez rok /minimum 2 x w tygodniu / nakazać prace społeczne-sprzątanie ulic,parku itp. OBOWIĄZKOWE KAMIZELKI ODBLASKOWE Z NAPISEM ” DOPUŚCIŁEM SIĘ DEWASTACJI MIENIA PUBLICZNEGO”

 5. Wiecej monitoringu i ogrodzenie parku z zywoplotami wzdluz ulic bo ten park nie daje wypoczynku kiedy wokol pelno aut. Po za festynami zamykac park w poznych porach tak jak to jest w Dublinie na Merrion Square i St Stevens Green.
  Mozna ustalic letnie i zimowe godziny wstepu bo latem mozna sobie milo usiasc na pifku wieczorem.

  Ale generalnie parki miejski na dzien dzisiejszy nie daje wypoczac bo jest za duzo aut jezdzacych wkolo. To jest duze rondo z zielenia po srodku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick