Zbliża się nowy rozkład jazdy pociągów. Będą zmiany i nowe połączenia

1
Kolejne prace modernizacyjne na wielu liniach w całym kraju wymuszają zmiany w rozkładzie jazdy. Wejdą one w życie 10 marca, ale już teraz warto wiedzieć, co czeka pasażerów.

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity wejdzie w życie 10 marca i będzie związany m.in. z prowadzonymi remontami na wielu liniach w kraju. Marcowa korekta to nie tylko kilku- czy kilkunastominutowe przesunięcia w przyjazdach i odjazdach pociągów kursujących dotychczas, ale także nowe połączenia w naszym regionie.

Od 8 marca na stacji w Jarocinie będą się zatrzymywać pociągi TLK „Rozewie” relacji Gdynia – Bielsko-Biała – Gdynia i IC „Przemyślanin” relacji Przemyśl – Świnoujście – Przemyśl. „Zyskają także mieszkańcy Krotoszyna, gdzie w okresie od 8 kwietnia do 8 czerwca, postój będzie mieć pięć pociągów PKP Intercity, zapewniających dojazd m.in. do Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Kołobrzegu i Gdyni” – czytamy w komunikacie wydanym przez PKP.

Szczególnie ta ostatnia informacja powinna ucieszyć naszych Czytelników, którzy wielokrotnie podkreślali, że brak bezpośrednich połączeń z największymi miastami tej części kraju komplikuje im podróżowanie. W walkę o rozszerzenie liczby pociągów zatrzymujących się w Krotoszynie włączyły się kilka miesięcy temu również władze miasta, o czym pisaliśmy w styczniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick