Pociąg relacji Warszawa – Wrocław pojedzie przez Krotoszyn? Jest odpowiedź!

6
Fot. Mike Enerio | Unsplash
Mieszkańcy Krotoszyna chcieliby być lepiej skomunikowani z największymi miastami w Polsce. Bezpośrednich połączeń domagają się od wielu miesięcy. W tej sprawie interweniowały też władze Krotoszyna. Wreszcie nadeszła odpowiedź z ministerstwa. Nie jest jednoznaczna, ale nie przekreśla też ich nadziei.

Jest szansa, że mieszkańcy Krotoszyna pojadą do Warszawy i Wrocławia bezpośrednimi pociągami. Obecnie są tego pozbawieni i muszą szukać przesiadek m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, skąd kilka razy dziennie odjeżdżają pociągi w kierunku obu tych miast.

Walka mieszkańców nie przynosiła pożądanego efektu, dlatego postanowili poprosić o pomoc władze Krotoszyna. Te jeszcze w grudniu skierowały pismo do Ministerstwa Infrastruktury. Właśnie nadeszła odpowiedź, która co prawda nie jest jednoznaczna, ale nie przekreśla szans na stworzenie bezpośredniego połączenia. W dokumencie wysłanym przez burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka, czytamy: „Wniosek sygnowany i wspierany przez przedstawicieli innych miejscowości, gmin i powiatów dotyczący zmiany przebiegu trasy pociągów dalekobieżnych relacji Warszawa-Wrocław i poprowadzenia jej przez miasto Krotoszyn, zostanie wzięty pod uwagę przy opracowywaniu ostatecznego, aktualizowanego kształtu  „Planu transportowego”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Akurat z Krotoszyna do Wrocławia od marca pojadą pociagi Kolei Dolnośląskich. Pytanie na ile trasowanie pociągów w relacji Warszawa-wrocław przez Krotoszyn a nie jak do tej pory wydluzyloby czas przejazdu.

  2. od kwietnia do któregoś czerwca pojadą przez krotoszyn bo znowu będzie remont torów na trasie bodaj Sośnie -Grabowno wielkie. Jedyny plus jest taki że odcinek grabowno- cieszków poprawili to i IC pojedzie szybciej a nie tak jak to było 2 lata temu 25km/h

  3. A jaka jest prędkość na tym odcinku gdy będzie jechać przez Krotoszyn? Teraz półtorej godziny do Wrocławia, jak przez Krotoszyn ma byc dwie godziny to ja dziekuje, mamy całkiem niezle tory do Wrocławia wiec jestem przeciwko.

    • Jeszcze gdyby to było wydłużenie czasu przejazdu tylko dla Ostrowian czy Kaliszan, ale to wydłużenie trasy dla połowy Polski. A trzeba pamiętać że kolej na trasie Wroclaw-łódz juz jest srednio konkurencyjna w stosunku do busów.

    • skoro regionalne lecą z KRT 25min do OST, 1,40 do WRO, to IC z zatrzymaniem tylko w KRK, poleci jakieś 1,5h… tory OST KRK są 100h/h, dalej nowe do Grabnowa 120km/h

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick