DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zbiorniki wodne pod kontrolą ostrowskich dzielnicowych

Nadzorem w codziennej służbie zostały objęte przez dzielnicowych Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim różnego rodzaju akweny, dzikie lodowiska czy ślizgawki. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dzielnicowi regularnie kontrolują te tereny, sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież. Pamiętajmy, że poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie!

Zbliżające się ferie zimowe to głównie czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Aby unikać niebezpiecznych sytuacji policjanci przestrzegają przed wchodzeniem na lód i zachęcają do korzystania ze sztucznych lodowisk. Policjanci apelują również do rodziców i opiekunów, by kontrolowali, gdzie bawią się ich dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Anka

    czwartek, 25 stycznia, 2018

    Miejmy nadzieję, że ta kontrola to nie jednorazowa akcja dla potrzeb prasowych. Zobaczymy jak często i długo będą prowadzone.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz