Zatrzymany kierowca ciężarówki. Miał 1,5 promila

0
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów w Kaliszu. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że po drogach porusza się kierowca, znajdujący się pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

2 sierpnia br. o godz. 4:30 policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali na ul. Wrocławskiej w Kaliszu kierującego pojazdem ciężarowym. Funkcjonariusze wyczuli od 38-latka woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Ten kurs mógł zakończyć się tragicznie. Na szczęście policjanci zapobiegli temu, aby pijany kierowca kontynuował jazdę. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Kalisz, fot. policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick