Zatrzymano dwóch mężczyzn. To oni wysadzili bankomat w Grabowie nad Prosną?

1
Fot. KWP Poznań
Komenda Wojewódzka Policji poinformowała, że zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzialni są za wysadzenie bankomatów na terenie Wielkopolski. Możliwe, że są oni odpowiedzialny także za eksplozję w Grabowie nad Prosną w powiecie ostrzeszowskim. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Do eksplozji bankomatu w Grabowie nad Prosną doszło 24 września. Złodzieje nie zdołali ukraść pieniędzy i uciekli z miejsca zdarzenia. Okazuje się, że dzień wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w Kwilczu niedaleko Międzychodu.

Obiema sprawami zajmowali się antyterroryści z Poznania. Okazuje się, że udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy mogą być odpowiedzialni za eksplozję na terenie powiatu ostrzeszowskiego. – Po zapoznaniu z materiałem dowodowym, prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenie mienia – informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Mężczyźni byli już wcześniej karani i pochodzą z województwa lubuskiego. Zostali aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick