Wysadzili bankomat w Grabowie nad Prosną. Trwają czynności policji

3
Fot. KPP Ostrzeszów
W nocy z czwartku na piątek doszło do eksplozji w miejscowości Grabów nad Prosną. Okazuje się, że złodzieje wysadzili jeden z bankomatów. Na miejscu na natychmiast pojawiły się służby: straż pożarna oraz policja. Z informacji mundurowych wynika, że złodziejom nie udało się ukraść pieniędzy. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Do eksplozji doszło około godziny 3.00 w nocy na ulicy Kaliskiej w Grabowie nad Prosną. Wysadzono tam bankomat jednego z banków. Strażacy ugasili miejsce pożaru przy użyciu podręcznego sprzętu, a konkretnie gaśnicy proszkowej. – Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy. Pożar ugaszono i przekazano miejsce policji. Straty oszacowano na 70 tysięcy złotych – powiedział mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie.

Trwają czynności dochodzeniowe w tej sprawie. – Sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem marki Audi A3 w kolorze ciemnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie doszło do kradzieży pieniędzy. Powiadomiono grupę Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu – informuje asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy ostrzeszowskiej policji.

Jak nieoficjalnie dowiedziały się ostrzeszowskie media w nocy doszło także do eksplozji bankomatu w Bierutowie koło Oleśnicy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ile to już trwa? Brawa dla policji za skuteczne działanie. Ogranicza się chyba tylko do przejeżdżania obok bankomatu 2 razy na służbie.

  2. Dziś w MIKSTACIE ponoć ma być akcja wysadzania ściany płaczu,obcokrajowcy wykupili wszystkie butle z gazem na stacji albo znowu czekają nas podwyżki,a chleb tani nie jest

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick