DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Zarzuty dla 25-latka. Prokurator złożył też wniosek o tymczasowy areszt

Są zarzuty dla 25-latka, który doprowadził do wypadku z udziałem rowerzysty.

W ramach postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowie Wielkopolskim przeciwko 25-letniemu mieszkańcowi jednej z podostrowskich miejscowości, Sąd Rejonowy w Ostrowie nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Prokurator zarzucił mężczyźnie, że 9 kwietnia w jednej z podostrowskich miejscowości, na drodze publicznej, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodował wypadek drogowy.

– 25-latek kierując samochodem osobowym marki Ford Focus, nie zachowując należytych środków ostrożności, w szczególności bezpiecznego odstępu bocznego, podjął manewr wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku przy krawędzi jezdni rowerzysty. Doprowadził do zderzenia obu pojazdów, co skutkowało upadkiem i powstaniem obrażeń ciała rowerzysty. Biegli określili je jako naruszające czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni. Ponadto sprawca oddalił się z miejsca wypadku drogowego – tłumaczy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

WIĘCEJ NA TEMAT ZDARZENIA:

Mężczyźnie postawiono też drugi zarzut dotyczący posiadania w miejscu zamieszkania środków psychoaktywnych, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. – Posiadał on woreczek foliowy z zawartością substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o masie 0,5 g brutto, a także woreczek foliowy z zawartością substancji psychotropowej w postaci trzech białych tabletek MDMA (ecstazy – przyp. red.) o łącznej masie 1,4 g brutto oraz woreczek foliowy z zawartością psychotropowych w postaci jednej tabletki koloru fioletowego i jednej tabletki koloru szarego stanowiącej MDMA o łącznej masie 1,6 g brutto – wymienia prokurator.

Mając na względzie konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie względem mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania. Wiosek nie został przez sąd uwzględniony. Uznał on, że wystarczające będzie zastosowanie wobec 25-latka dozoru policyjnego polegającego na stawianiu się trzy razy w tygodniu we właściwej dla miejsca zamieszkania komendzie.

 – Prokurator zapozna się z pisemnym uzasadnieniem tego rozstrzygnięcia i w najbliższym czasie podejmie decyzję co do ewentualnego wprowadzenia środków odwoławczych. Niezależnie od tego wobec 25-latka zastosowany został środek kompensacyjny w postaci zabezpieczenia majątkowego, poprzez zabezpieczenie kwoty 20 tys. zł. Prokurator zatrzymał również mężczyźnie prawo jazdy – informuje Maciej Meler.

Prokuratura informuje, że postępowanie jest na wstępnym etapie, zachodzi konieczność dokonania kolejnych czynności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sporządzona będzie również szczegółowa opinia biegłych.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz