DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Policjanci zatrzymali poszukiwanego sprawcę potrącenia rowerzysty [AKTUALIZACJA]

Powoli do zdrowia dochodzi dziennikarz poznańskiej telewizji, który został potrącony przez samochód osobowy na ulicy Kamiennej w Ostrowie Wielkopolskim. Poruszał się on rowerem, a sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Dzisiaj policjanci dotarli do kierowcy osobówki.

W poszukiwania sprawcy zdarzenia lub świadków, którzy mogliby pomóc wskazać kierowcę pojazdu, były bardzo intensywne. Informacja o zajściu szybko rozeszła się w mediach społecznościowych, a dochodzenie podjęli też natychmiast funkcjonariusze ostrowskiej Komendy Powiatowej Policji. Ze wstępnych informacji było wiadomo jedynie, że samochód osobowy, który potrącił rowerzystę, był koloru czerwonego lub zbliżonego do tego odcienia. Pierwszej pomocy udzielił poszkodowanemu świadek, którym okazał się nowo wybrany radny powiatowy, pracownik Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.

Na szczęście nie trzeba było długo czekać na pozytywny finał poszukiwań. – Od momentu zdarzenia wszyscy policjanci będący w służbie byli zaangażowani, by ustalić kierującego. Dziś rano funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dzięki dotarciu do monitoringów, ustalili i dotarli do kierującego. Mężczyzna przyznał, że brał udział w zdarzeniu. Kierujący został doprowadzony do komendy – poinformowała podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Auto, którym kierował mężczyzna to bordowy ford focus. Kierowcą okazał się 25-latek z powiatu ostrowskiego. Zostanie on przesłuchany, by dowiedzieć się o powodach jego ucieczki z miejsca zdarzenia. Z pewnością nie uniknie kary, bo nie tylko doprowadził do potrącenia, ale nie udzielił żadnej pomocy poszkodowanemu, za co grożą surowe konsekwencje.

Poszkodowany rowerzysta przebywa w stanie dobrym w ostrowskim szpitalu. Doznał złamania kilku żeber oraz stłuczenia kończyn dolnych.

AKTUALIZACJA – 13:55

Jak informuje rzeczniczka ostrowskiej policji, w mieszkaniu kierującego policjanci wydziału kryminalnego znaleźli niewielkie ilości narkotyków. Chodzi o amfetaminę i tabletki ekstazy. – Od 25-latka została pobrana krew do badań – dodaje.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • X
  XD

  środa, 10 kwietnia, 2024

  Na jakiej podstawie przeszukano mieszkanie? Przy wypadku komunikacyjnym takie działanie jest legalne?

  Odpowiedz
  • M
   myślący

   czwartek, 11 kwietnia, 2024

   Przy wypadku komunikacyjnym pewnie nie, ale tu była ucieczka z miejsca zdarzenia, a jak ktoś ucieka to raczej ma powód. Użyj mózgu. 🙂

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz