DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zarząd MZK podpisał umowę na realizację projektu unijnego

Całkowita wartość projektu wynosi 10 144 tys. złotych. Wydatki kwalifikowane projektu wynoszą 8 810 tys. zł. Z budżetu środków europejskich zostało przyznane dofinansowanie w wysokości 7 489 tys. zł co stanowi nie więcej niż 85 % kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych. Wkład własny beneficjenta wyniesie 1 322 tys. zł.

Projekt będzie realizowany wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Krotoszynie. W imieniu władz powiatu będzie występował Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie, który przebuduje chodnik na ul. Konstytucji 3 Maja na ciąg pieszo-rowerowy oraz wybuduje dwa nowe ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż ulic Raszkowskiej i Mahle do miejscowości Kobierno o długości 3 402 m. Całkowita wartość inwestycji dla powiatu krotoszyńskiego wyniesie około 3 011 tys. zł, a kwota dofinansowania – około 2. 559 tys. zł.

Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie Sp. z o.o. w ramach projektu zakupi 7 autobusów niskoemisyjnych Euro 6, przebuduje plac manewrowy na terenie zajezdni przy ulicy Kobierskiej, zakupi system umożliwiający sprzedaż i kontrolę e-biletów okresowych oraz system automatycznego przekazywania danych z kas fiskalnych w autobusach do komputera w dyspozytorni. Na dworcu autobusowym zamontowane zostaną dwie tablice informujące o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej i dalekobieżnej oraz stanie stojak na rowery, który pozwoli zintegrować transport rowerowy z autobusowym i samochodowym. Całkowita wartość inwestycji dla MZK w Krotoszynie Sp. z o.o. wyniesie około 7 134 tys. zł, kwota dofinansowania – około 4 930 tys. zł.

Zadaniem beneficjenta będzie także promocja projektu oraz promocja transportu zbiorowego i niezmotoryzowanego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz