Zarobili na złomie ponad 22 tys. zł. Pieniądze przekażą Franiowi, który potrzebuje na leczenie niemal 10 mln zł

0
Fot. bralin.pl
Franio Marcinkowski walczy o życie. Zostało ono wycenione na niemal 10 mln zł. Tyle kosztuje najdroższa terapia na świecie. Tylko ona daje nadzieję na wyzdrowienie 16-miesięcznego chłopca. W zbiórkę pieniędzy zaangażowali się m.in. mieszkańcy gminy Bralin w powiecie kępińskim, którzy sprzedali złom, a zebrane ponad 22 tys. zł przekażą właśnie na leczenie chłopca.

„W każdym sołectwie naszej gminy odbędzie się zbiórka niepotrzebnego złomu. Pieniądze, które pozyskamy ze sprzedaży, zostaną przekazane na leczenie małego Frania Marcinkowskiego z Namysłowa, którego życie wyceniono na 9 mln zł” – napisali w ogłoszeniu inicjatorzy akcji z gminy Bralin (powiat kępiński). Mieszkańcy ochoczo ruszyli do pomocy, wystawiając wszystko, co metalowe i zbędne, a trochę tego leżało na ich posesjach i w domach.

>> Co tu jest grane? – pyta Waldemar Malicki <<

Uczestnicy zbiórki wiedzieli, że nawet najdrobniejsza pomoc jest na wagę złota, bo potrzebujący jej Franio Marcinkowski, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego, potrzebuje gigantycznej kwoty niemal 10 mln zł. Na tyle wyceniono jego życie. „Kiedy dowiedziałam się o terapii genowej, przez chwilę wyobrażałam sobie Frania jako zdrowego chłopca, który dzień za dniem rozwija się jak jego rówieśnicy. Tylko przez chwilę, bo dotarło do mnie, jaka jest cena ratowania mojego dziecka… Kwota jest porażająca! To najdroższa terapia na świecie! Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, jakiej sumy będziemy potrzebować, nie uwierzyłabym. Dziś nie mam wyboru. Desperację i strach muszę zamienić w walkę o życie i zdrowie mojego dziecka” – czytamy w opisie zbiórki na stronie siepomaga.pl.

Rozpaczliwa prośba rodziców, szukających pomocy dla 16-miesięcznego Franiowi, spotkała się z bardzo dużym odzewem. Do tej pory pieniądze wpłaciło ponad 110 tysięcy osób. Od 5 grudnia 2019 roku kiedy ruszyła zbiórka, zebrano ponad 7 mln zł. Nadal brakuje ponad 2 mln zł.

Takiej suszy nie było w lasach od dawna. Kornik atakuje drzewa w Nadleśnictwo Antonin

Cegiełkę i to niemałą do trwającej zbiórki dołożyli właśnie mieszkańcy gminy Bralin, którzy za sprzedany złom otrzymali 22 373,54 zł. „Dziękujemy Wam z całego serca, że tak chętnie i z taką serdecznością wzięliście udział w tej akcji. Kochani mieszkańcy gminy Bralin, pokazaliście wielkie serca, by pomóc Franiowi Marcinkowskiemu w jego walce o zdrowie. Jesteście Wielcy!” – czytamy na stronie gminy bralin.pl

Więcej na temat choroby Frania pochodzącego z Namysłowa w województwie opolskim, walki o jego życie i prowadzonej zbiórki pieniędzy, możesz znaleźć pod tym linkiem. Jest tam także możliwość wpłaty na konto ciężko chorego chłopca. Na Facebooku została założona także grupa, w której odbywają się licytacje. Dochód z nich także jest przekazywany na leczenie malucha.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick