DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zaprotestują przeciwko "Lex Czarnek". Sprawdź, gdzie i kiedy odbędzie się demonstracja

Nowelizacja prawa oświatowego sygnowana nazwiskiem ministra edukacji i nauki zakłada m.in. zwiększenie kompetencji kuratorów oświaty np. w kwestii organizacji zajęć dodatkowych orgaznizowanych w szkołach. Kurator będzie mógł ingerować w to, które zajęcia się pojawią i jakie tematy będą na nich poruszane. Planowane zmiany w oświacie budzą liczne kontrowersje wśród społeczeństwa.

Sejm kilka dni temu przegłosował kontrowersyjną ustawę. Teraz decyzja należy do prezydenta Andrzeja Dudy.

W najbliższy wtorek, 15 lutego o godzinie 16.00 na ostrowskim rynku odbędzie się protest przeciwko wprowadzaniu ustawy nazywanej „Lex Czarnek. „Jeśli Ty także masz dość takiego traktowania uczniów i uczennic oraz nie zgadzasz się na łamanie podstawowych praw, zapraszamy na na protest przeciwko #LexCzarnek” – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia.

Organizatorami protestu w Ostrowie Wielkopolskim są członkowie Młodej Lewicy.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • K
  kolek

  sobota, 12 lutego, 2022

  do władz lokalnych to …..

  Odpowiedz
 • MJJ
  mówie jak jest

  sobota, 12 lutego, 2022

  A kiedy zaprotestuje LEWICA wg swoich korzennych poglądów, czyli obywatelkę, obywatela i ciągłej drożyźnie?? Tylko umiecie gównoburzę robić, nic więcej

  Odpowiedz
 • S
  Stanisław

  sobota, 12 lutego, 2022

  Brawo Czarnek masz rację.

  Odpowiedz
 • O
  OLA

  sobota, 12 lutego, 2022

  Nie oddamy naszych dzieci lewactu.

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  sobota, 12 lutego, 2022

  Ten portal jest pośrednikiem w organizacji lewackich protestów ?

  Odpowiedz
 • EN
  emerytowany nauczyciel

  poniedziałek, 14 lutego, 2022

  Do Anna
  Jakiej normalnej, takiej jak jest teraz i dzieciaki nic nie wiedzą, niczego nie potrafią, nie znają historii swojego kraju, nie znają literatury, nie potrafią liczyć i generalnie gimbaza ?
  Szkoła potrzebuje reformy i to od góry do dołu. To co jest, to jest przechowalnia beznadziejnych nauczycieli, z których 99% nie nadaje się do tego zawodu, nie potrafią uczyć, bo sami byli źle uczeni. Szkoła nie jest dla ucznia tylko uczeń dla szkoły a tak naprawdę dla kasy, którą szkoły otrzymują a w zamian nie dają niczego. To musi się zmienić. To uczeń jest najważniejszy i tak długo jak tego nauczyciele nie zrozumieją, tak długo będzie beznadziejnie.
  Profesor Czarnek to odpowiedni minister edukacji od dawien dawna ( pamiętam wielu, jak dbali o szkołę i nauczycieli, jak wprowadzali papierologię – Łybacka, czy grozili laską jak Stelmachowski, wprowadzali mundurki – Giertych, nic nie zrobili – Kluzik_ Rostkowska, Szumilas… Dawno temu był taki minister, który chciał coś zrobić dla szkoły i dzieciaków, nazywał się Kuberski. Może to nie było idealne, może nie powiodło się ale coś chciał dobrego dla szkoły.
  Szkoła potrzebuje nowej podstawy programowej, okrojonej, przewietrzonej, zawierającej niezbędną wiedzę dla ucznia a nie wszystko jak leci. Szkoła potrzebuje większego wsparcia pedagogicznego ze strony kuratorium oświaty i wizytatorów, którzy powinni czuwać nad realizacją programów nauczania. Szkoła powinna odejść od stopni awansu zawodowego, bo to jedna wielka ściema (kopiuj wklej). Dawno temu to wizytatorzy decydowali o dalszej pracy nauczyciela, o tym czy nadaje się do zawodu (niezapowiedziana hospitacja lekcji) a nie tony papieru skserowanego z internetu. Na zakończenie rola rodziców: najważniejsza w podejmowaniu decyzji jak ma funkcjonować dana szkoła. Nie Rada Rodziców ale zebranie ogólne i podpis każdego rodzica, bo to ich dzieci są oddawane pod opiekę szkoły. Decydowane we wszystkich istotnych sprawach dotyczących wychowania i nauczania ich dzieci. Szkoła ma wspierać dzieci w ich rozwoju a nie zrobić z nich szarą masę, pod sznurek (nie zauważa się dzieci najzdolniejszych, bo nauczyciel nie umie z takim uczniem pracować oraz dzieci mniej zdolnych). Szkoła ma nauczyć samodzielnego myślenia, rozwijać zdolności, umiejętności i zainteresowania. I najważniejsze, tak uczyć aby nauczyć ( metody i formy pracy tu się kłaniają )tak uczyć aby uczeń nie musiał płacić za korepetycje. Negatywna ocena, jedynka, otrzymana przez ucznia to ocena dla nauczyciela, bo to on niczego tego dziecka nie nauczył. Najwyższy czas to zrozumieć.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz