Zapadł wyrok ws. Bożeny Budzik

8
Zapadł wyrok sądu w sprawie Bożeny Budzik oskarżonej o stosowanie praktyk powszechnie nazywanych mobbingiem. Zasądzono wobec części pokrzywdzonych wysokie nawiązki, a była włodarz została także ukarana grzywną w wysokości 15. tys. zł. Nie przyznała się do winy.

Tydzień temu pisaliśmy, że zakończył się proces byłej burmistrz Nowych Skalmierzyc Bożeny Budzik. W procesie, który toczy się od 30 maja 2018 roku – jak podkreślił Łukasz Lipski, oskarżyciel posiłkowy – „chodzi o zachowania polegające na przekroczeniu kompetencji i uderzających w interesy pracowników. Są to różnego rodzaju zarzuty dotyczące stosowania praktyk powszechnie nazywanych mobbingiem”.

CZYTAJ: Bożena Budzik mobbingowała pracowników?

Właśnie zapadł wyrok sądu w tej sprawie. Bożena Budzik musi zapłacić na rzecz dwóch z trzech pokrzywdzonych nawiązki w wysokości odpowiednio 30 oraz 10 tys. zł. Dodatkowo nałożono na nią karę grzywny w wysokości 15 tys. zł. Była burmistrz gminy Nowe Skalmierzyce nie przyznała się do winy.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Pani burmistrz sprawę żeśmy wygrali. Trzeba tylko wybulić i pójść odsiedzieć, powiedział do oskarżonej jej obrońca.

  2. Zrobiła karierę Nikodema Dyzmy…kobieta ze wsi bez praktyki i doświadczenia To nie jej zasługa ze w Skalmierzycach jest Halfen Vosloh, Lazur, Com40 itd to ludzie Skalmierzyc , którzy są dzisiaj anonimowi do tego doprowadzili. Ona doprowadziła do mobbingu w miejscu pracy Rozumiem samotna kobietę i zazdrość za v-ve burmistrzem ale po co krzyczeć i obrażać ludzi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick