Bożena Budzik mobbingowała pracowników? Są nowe ustalenia

2
Czy burmistrz Nowych Skalmierzyc Bożena Budzik stosowała mobbing wobec pracowników urzędu? Pytanie, które padło już kilka miesięcy temu w lokalnych, ale i ogólnopolskich mediach nadal pozostaje bez odpowiedzi. Choć sprawa nabiera nowego biegu, a Prokuratura dociera do kolejnych osób i dowodów.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie, która nadzoruje sprawę zgromadziła obszerny materiał dowodowy, przesłuchanych zostało kilkadziesiąt osób – zarówno byłych jak i obecnych pracowników Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. – Prokurator przedstawił zarzut  działania na szkodę trzech pracownic urzędu , w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeśli postawione w sprawie zarzuty zostaną potwierdzone, czyn zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Postępowanie pozostaje w toku.

O sprawie pisaliśmy na portalu wlkp24.info. Przypominamy temat:

http://77.89.89.6/m/aktualnosci/19107,nowe-skalmierzyce-mobbing-w-urzedzie-.html

https://wlkp24.info/nowe-skalmierzyce-urzednicy-kontra-burmistrz-rusza-sledztwo/

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/19588,koniec-kontroli-w-urzedzie-quot-bozena-budzik-odmowila-podpisania-protokolu-quot-.html

 

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nie tylko pani burmistrz stosuje mobbing. każdy pracodawca nawet ten w państwowym zakładzie wywiera nacisk i mobbinguje swoich pracowników. Żaden nie leci na skargę, bo wyleciałby z pracy na zbity łeb wcześniej niż mu się wydaje. Praca każdemu miła i dlatego siedzi cicho a szef przekonany o swej racji coraz śmielej sobie poczyna z pracownikiem bo mu nic za takie postępowanie nie grozi. AMEN

    • Lolo
      Są nawet tacy bezczelni pracodawcy, że chcą żeby pracownik pracował. Że kary nie ma na takich…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick