Zamrożone ceny energii dla rolników. „Rolnicy na to czekali” [WIDEO]

0
Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi twierdzi, że polscy gospodarze nie zostali pozostawieni sami sobie w dobie kryzysu energetycznego. Czy rolnicy się z tym zgadzają? Co prawda Ministerstwo zapewnia, że są przeprowadzane audyty energetyczne i wdrażane rozwiązania, na które właściciele gospodarstw rolnych czekali i które powinny być realną odpowiedzią na rosnące ceny ciepła i prądu. Na spotkaniu z mieszkańcami w Opriszewie (gm. Krotoszyn) Henryk Kowalczyk w wywiadzie udzielonym Telewizji Proart HD odniósł się do sprawy pomocy rolnikom na czas kryzysu energetycznego. W materiale publikowanym na wlkp24.info pełna wypowiedź ministra.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk odwiedził Wielkopolskę w ramach swoistego tournee. We wtorek 8 listopada wizytował Pleszew i Jarocin, a w środę 9 listopada odwiedził Kępno, Rawicz oraz Orpiszew w powiecie krotoszyńskim.

Na otwartym spotkaniu z mieszkańcami rozmawiał m.in. o bioasekuracji i walką z ASF, cyfryzacji rolnictwa i o problemach wynikających z konieczności wnioskowania online o różne formy wsparcia, o rosnących cenach żywności i przewidywanych zmianach w tym zakresie, czy o suszy – jej skutkach i zabezpieczaniu się przed nią.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick