DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zamknięte odziały, na SOR-ach jedynie pacjenci - kto wprowadza obostrzenia w związku z koronawirusem?

W Kaliszu osoby odwiedzające z jakąkolwiek infekcją nie są wpuszczane na oddziały. Obowiązkowa jest także szatnia. – Pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba jednocześnie. Odwiedziny mogą mieć miejsce w godzinach od 13.00 do 17.00. Po godzinie 17.00 odwiedzający zostaną wyproszeni z oddziałów. Przy wejściu i wyjściu na oddziały należy zdezynfekować ręce. Przygotowane są do tego specjalne dozowniki – informuje Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala.

Dodatkowo przy wejściu na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kaliszu od czwartku wisi specjalny domofon. Każdy, kto przebywał w ciągu 14 dni na terenach objętych koronawirusem i zauważy u siebie niepokojące objawy, musi zadzwonić domofonem i poinformować personel medyczny o objawach. – Po skontaktowaniu się z personelem do pacjenta wychodzi pracownik, chory otrzymuje od niego maseczkę i rękawiczki i prowadzony jest do specjalnie przeznaczonego wejścia na oddział. Część, do której trafia pacjent jest odizolowana, a personel wyposażony jest w odzież ochronną – dodaje Gawroński.

W Ostrowie Wielkopolskim ograniczenia odwiedzin obowiązują na Oddziałach Internistycznych, Pediatrycznym, Chirurgii Ogólnej oraz Neonatologicznym. Dyrekcja zapewnia jednak, że ograniczenia nie mają nic wspólnego z koronawirusem, a po prostu z sezonem na infekcje. W związku z wirusem z Wuhan obostrzenia obowiązują na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Tam mogą przebywać jedynie pacjenci. Wszystkie osoby towarzyszące muszą pozostać na holu głównym.

CZYTAJ: Wojewoda Wielkopolski: „Szpitale są gotowe na koronawirusa”. Szpital w Wolicy k. Kalisza zamknięty

W Krotoszynie także obowiązują ograniczenia. – Wprowadziliśmy zakaz odwiedzin prawie na wszystkich oddziałach. Mam tu na myśli chirurgię, wewnętrzny i Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dodatkowo zakaz obowiązuje na rehabilitacji w Koźminie Wielkopolskim oraz w Zakładzie Opieki Leczniczej i Paliatywnej, gdzie odwiedzić chorego może tylko jedna osoba – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala.

W Jarocinie wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin w szpitalu aż do odwołania. Jest to spowodowane zwiększoną zachorowalnością na grypę. W wyjątkowych sytuacjach pacjenci mogą być odwiedzani za zgodą kierowników oddziałów.

W Pleszewie od czwartku także obowiązuje zakaz odwiedzin. Początkowo był nim objęty tylko oddział wewnętrzny, ale rozszerzono go właśnie na całą placówkę.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • X
    Xxx

    piątek, 28 lutego, 2020

    Ostrów położnictwo zakaz odwiedzin od dzisiaj

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz