Zalane piwnice, zerwany dach i połamane drzewa – skutki burz nad regionem

0
Fot. archiwum wlkp24.info
Od południa nad regionem przetaczały się burzowe chmury. Pierwsze grzmoty słychać było nad powiatem ostrzeszowskim, a następnie w kolejnych miejscowościach. Strażacy otrzymali już pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanych piwnic, połamanych drzew, a nawet zerwanych dachów.

Na terenie powiatu ostrzeszowskiego najmocniej padało w gminie Mikstat. – Przyjęliśmy już pierwsze osiem zgłoszeń. Kolejne będą pewnie napływać. Głównie dotyczą one powalonych konarów drzew i podtopień. W Biskupicach Zabarycznych wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego. Nikt nie został poszkodowany – informuje mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie.

Około 10 interwencji odnotowano także w Krotoszynie. Dotyczą one głównie zalań na terenach posesji. – Nikt nie został poszkodowany. Napływają do nas kolejne zgłoszenia – mówi nam st. kpt. Tomasz Patryas z krotoszyńskiej komendy.

CZYTAJ TEŻ: Zielone płuca w centrum miasta. Łąki ostrzeszowskie przejdą rewitalizację

Nad Jarocinem przeszła krótka, choć bardzo intensywna ulewa. Chwilę po niej rozdzwoniły się telefony do tamtejszych strażaków. – Na tę chwilę otrzymaliśmy kilkanaście zgłoszeń. Wszystkie dotyczą zalanych ulic oraz posesji – mówi mł. kpt. Mariusz Banaszak, rzecznik jarocińskich strażaków.

W Pleszewie strażacy nie odnotowali zgłoszeń w związku z załamaniem pogody, ale są przygotowani na wyjazdy. Pojedyncze, ale niegroźne interwencje odnotowali także ostrowscy strażacy. Mundurowi z okolicznych OSP usuwają powalone gałęzie czy konary, które zalegają na drogach.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick