Zielone płuca w centrum miasta. Łąki ostrzeszowskie przejdą rewitalizację

0
Plac zabaw, skatepark, zbiornik wodny i przepiękne tereny zielone do odpoczynku. Tak mają prezentować się łąki ostrzeszowskie, teren w samym centrum miasta. Rewitalizacja ma przynieść coś dla każdego, ale bez dużej ingerencji w królestwo miejskiej flory.

Zielone tereny w centrum Ostrzeszowa przejdą przemianę. Powstanie tu długo wyczekiwany skatepark (na terenie byłej szkoły podstawowej nr 3 przy ulicy Norweskiej), strefa gastronomiczna, nowoczesny plac zabaw oraz zbiornik wodny. – Na tym terenie chcemy wygospodarować miejsce zarówno dla dzieci, młodzieży i osób starszych – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

CZYTAJ TAKŻE: Z defibrylatorem, mógłby transportować krew – dron uczniów ZST walczy w konkursie

Jednocześnie nienaruszona zostanie przestrzeń miejskiej flory. – Jest tu sporo terenów podmokłych, dlatego wybudujemy kładkę, która pozwoli na swobodne przejście, a jednocześnie nie będziemy ingerować w przyrodę – mówi Agnieszka Grzesiak, architekt krajobrazu.

Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w 2021 roku. Samorząd zapewnia, że zostaną one przeprowadzone w taki sposób, by nikt nie został pozbawiony miejsca do zabawy, czy wypoczynku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick