Zalana „krajówka” i połamane drzewa. Bilans nocnych wyjazdów w regionie

0
Fot. Archiwum wlkp24.info
11 razy wyjeżdżali w nocy ze środy na czwartek strażacy z Krotoszyna. Wezwania dotyczyły głównie pozalewanych piwnic, ulic i połamanych drzew tarasujących drogi na terenie powiatu.

Osiem wyjazdów było związanych z wypompowaniem wody z budynków i piwnic oraz zalanych terenów, co zagrażało znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie budynków. – Oprócz tego trzykrotnie zostaliśmy wezwani do usunięcia połamanych drzew, które tarasowały drogi na terenie powiatu krotoszyńskiego – mówi kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Najpoważniejsza interwencja dotyczyła zalanej drogi krajowej nr 36 w Krotoszynie (ul. Kobylińska), gdzie sporo wody zgromadziło się pod wiaduktem. – Ulica była nieprzejezdna przez półtorej godziny. Kiedy strażacy wypompowywali wodę, policja zorganizowała objazdy dla kierowców – dodaje.

Pod względem wyjazdów związanych z opadami deszczu i miejscowymi burzami, w pozostałej części Południowej Wielkopolski noc była spokojna. Służby w Jarocinie miały jednak pełne ręce roboty, ale w związku z wypadkami, do których doszło przed północą. Na ul. Poznańskiej w Jarocinie doszło do potrącenia ze skutkiem śmiertelnym, a w tym samym czasie przy wjeździe na obwodnicę Jarocina (w Wolicy Pustej od strony powiatu średzkiego) doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick