„Zakażeni opiekują się zakażonymi” – trudna sytuacja w DPS-ie w Baszkowie

0
W dzisiejszym raporcie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformowano, że stwierdzono nowe ognisko zakażeń koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. To Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie w Gminie Zduny. Zakażonych jest tam aż 52 pensjonariuszy i 49 pracowników. To wyniki ponad 300 przeprowadzonych testów. Sytuacja jest trudna choć opanowana. Zakażeni pracownicy opiekują się dodatnimi pensjonariuszami. Tak samo wygląda procedura w przypadku zdrowych osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Aż 200 z nich wykryto w województwie wielkopolskim. Ponad połowa z nich to mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Słupek miał ruszyć dzisiaj. Ktoś wyrwał wszystkie kable

Większość dodatnich wyników pochodzi z jednego źródła i jest to Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie w Gminie Zduny. Zakażonych jest tam aż 101 osób – 52 pensjonariuszy i 49 pracowników. – Nikt nie wykazuje objawów zakażenia. Przechodzą to bezobjawowo. Zakażeni pracownicy opiekują się chorymi pensjonariuszami. Zdrowi przydzieleni są do ujemnych pacjentów – informuje Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

Pierwszą osobą, u której stwierdzono SARS-CoV-2 była jedna z pensjonariuszek. – W nocy ze środy na czwartek pacjentka z pewnymi objawami została przewieziona do krotoszyńskiego szpitala i umieszczona w strefie czerwonej. Tam zostały przeprowadzone badania i w piątek rano już podejmowaliśmy pierwsze działania w sprawie DPS-u w Baszkowie – dodaje wicestarosta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick