Zakaz wykonywania zawodu dla ostrzeszowskiej lekarki

2
Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia
Dziesięć lat zakazu wykonywania zawodu – taki wyrok usłyszała lekarka z ostrzeszowskiego szpitala. Jej pacjentka zmarła po tym, jak zgłosiła się w szpitalu z ostrym bólem brzucha. Lekarka nie zleciła odpowiednich badań. Oskarżona nie przyznaje się do winy.

Na ostrzeszowską lekarkę, która zaniedbała swoje obowiązki nałożono zakaz wykonywania zawodu. Kobieta zignorowała objawy 27-letniej pacjentki i nie zleciła jej odpowiednich badań. Pacjentka zmarła.

Do zdarzenia doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2014 roku w ostrzeszowskim szpitalu. Pacjentce dolegał ostry ból brzucha, ale lekarka pełniąca dyżur na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Ostrzeszowie, do której zwróciła się po pomoc, nie zleciła wymaganej przy tego typu objawach diagnostyki. Zabrakło wykonania USG oraz badań ginekologicznych. Biegli stwierdzili, że lekarz po zobaczeniu wyników badań, powinien natychmiastowo zlecić operację.

Lekarka usłyszała wyrok sądowy. Została skazana na 21 miesięcy pozbawienia wolności. Nałożono na nią także dziesięcioletni zakaz wykonywania zawodu. Oskarżona jednak nie przyznaje się do winy, a wyrok jest nieprawomocny.

Autor tekstu: Nina Ćwiklak

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Takich mamy lekarzy olewają wszystkich ,a osoby po 40- serce to według większości lekarzy mogą umierać nie warto ich leczyć ludzi Taką Amy sluZbe zdrowia ,a ostrzeszowski szpital to porażka powinni zmienić lekarzy o dziwo trafiają tu tacy którzy nie bez powodu z Wrocławia Oleśnicy itd leczą w Ostrzeszowie bo tam ich nikt nie chce szkoda młodej dziewczyny

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick