„Zaczynają spowalnianie”. Na początek Czekanów i „jazda na pomarańczowym”

3
screen z nagrania wideo nadesłanego przez Czytelnika
Policjanci będą częstszymi gośćmi w Czekanowie. Tak zapowiadają przedstawiciele ostrowskiej komendy. Ma to być odpowiedź na nieprzepisowe zachowania kierowców i przejeżdżanie samochodami na czerwonym świetle. W kolejce są inne miejscowości. Patrole będą się odbywać w ramach akcji "Zaczynamy spowalnianie".

Wracamy do tematu, który poruszyliśmy kilka dni temu. Do redakcji portalu wlkp24.info zgłosił się Czytelnik zwracający uwagę na zagrożenie, jakie powodują kierowcy przejeżdżający przez Czekanów. Na tamtejszym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną (w ciągu DK25) – jak zaznaczył – notorycznie kierujący przejeżdżają na żółtym i czerwonym świetle.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Na „pomarańczowym” i czerwonym. Tak się jeździ w Czekanowie [WIDEO]

Choć mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali takie zachowanie m.in. za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do tej pory efekty interwencji policji były – zdaniem miejscowych – mizerne. Ostrowska drogówka zapowiada, że chce to zmienić. I rozpoczyna akcję „Zaczynamy spowalnianie”.

– W najbliższym czasie policjanci będą prowadzić w Czekanowie wzmożone działania mające na celu wyeliminowanie wykroczeń oraz przestępstw popełnianych przez kierujących. Kierowcy mogą spodziewać się licznych patroli również na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz, gdzie przy wykorzystaniu kamery wideo będą rejestrowane sytuacje, w których łamane jest prawo – zapowiada mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z ostrowskiej komendy.

Nadmierna prędkość na drogach to jedna z najczęstszych przyczyn kolizji oraz wypadków. Apele nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt, dlatego właśnie policjanci postanowili zadziałać w bardziej bezpośredni sposób.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick