Zabójstwo w Witaszycach – Co dalej z 19-latkiem?

0
W nocy z 14 na 15 czerwca w Witaszycach doszło do zabójstwa. 19-letni mężczyzna ugodził nożem swoją 58-letnią matkę. Ta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Zabójca został zatrzymany i jest już po przesłuchaniu. Teraz o jego przyszłości zdecyduje sąd.

Z informacji, jakie zebrała prokuratura wynika, że pijany wówczas 19-latek wszczął awanturę, a następnie kilkukrotnie ugodził nożem swoją matkę. Ciosy oddał w okolice klatki piersiowej. Kobieta zmarła jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Badanie wykazało, że mężczyzna miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

CZYTAJ: Zabójstwo w Witaszycach. 19-latek ugodził nożem matkę

Kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany. – Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu dwóch czynów. Pierwszy z nich dotyczył uszkodzenia samochodu w dniu 14 czerwca, a następnie do zabójstwa matki dzień później. Nie potrafił wskazać racjonalnych powodów swojego zachowania – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Zabójstwo w Nowych Skalmierzycach. 15-latek śmiertelnie ugodził nożem ojczyma

Prokurator wystąpił do sądu o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego. – Czyn, którego dopuścił się zatrzymany, jest zagrożony karą pozbawienia wolności od ośmiu lat do dożywocia  dodaje Meler.

To jedna z dwóch tragedii, które rozegrały się w ostatnim czasie w naszym regionie. 18 czerwca makabrycznego odkrycia dokonano w Perzowie, w powiecie kępińskim. Tam odnaleziono ciała dwóch osób i psa z ranami postrzałowymi z broni myśliwskiej.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, wciąż gromadzony jest materiał w tej sprawie. – Na miejscu zabezpieczono dwie jednostki broni myśliwskiej celem przekazania ich do badań biegłym z zakresu broni i amunicji. Jak ustalono, zmarły 61-latek posiadał pozwolenie na obydwie jednostki broni. W ostatnim okresie uskarżał się na problemy finansowe. Na miejscu zabezpieczono szereg śladów biologicznych, balistycznych, a zwłoki zmarłych osób zabezpieczono celem przeprowadzenia  sekcji zwłok – wyjaśnia Maciej Meler.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick