Zabił swojego pracodawcę, próbował zabić jego żonę. Grozi mu dożywocie

0
54-letni Krzysztof K. usłyszał łącznie cztery zarzuty i grozi mu kara dożywotniego więzienia. Wracamy do sprawy zabójstwa w miejscowości Zadowice w powiecie kaliskim, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo, a akt oskarżenia trafi teraz do sądu.

Do zbrodni doszło we wrześniu ubiegłego roku w Zadowicach w powiecie kaliskim. 54-letni Krzysztof K. podczas kłótni oddał dwa strzały w kierunku głowy swojego pracodawcy. Mężczyzna zmarł. 54-latek ukradł pracodawcy łańcuszek, próbował zabić jego żonę i żądał pieniędzy oraz biżuterii o łącznej wartości 120 tysięcy złotych. Do kolejnego zabójstwa nie doszło, ponieważ w broni zaciął się spust. – Mężczyzna czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Oskarżony próbował oddać strzał w okolicy klatki piersiowej kobiety. Skradziony, złoty łańcuszek chciał spieniężyć w kaliskim lombardzie. Tu pomagał mu 58-latek, na którego została spisana umowa sprzedaży. Łańcuszek został sprzedany za kwotę 600 zł, a 58-latek także usłyszał zarzut pomocy w spieniężeniu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Zabił swojego szefa. Ofiar miało być więcej. Zarzuty dla zabójcy z Zadowic

Jeden z zarzutów dotyczy także posiadania broni bez pozwolenia. Pistolet TT pochodzi z lat 40-tych i jest konstrukcji radzieckiej. – 54-latek usłyszał łącznie cztery zarzuty: zabójstwa, usiłowania zabójstwa, kradzieży oraz posiadania broni bez pozwolenia. Przyznał się do wszystkich oprócz usiłowania zabójstwa żony swojego pracodawcy – dodaje Maciej Meler.

54-latek przebywa w areszcie i niedługo stanie przed sądem. Grozi dożywotnia kara więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick