Zabił ją i dostał 10 lat więzienia. Prokurator chce się odwołać

0
Na wokandę powróci temat zabójstwa Mołdawianki, do którego doszło 22 września 2018 roku. W jednym z mieszkań w miejscowości Mikstat (powiat ostrzeszowski) odnaleziono ciało kobiety z raną szyi. Aresztowany został 42-letni konkubent zamordowanej, który przyznał się do popełnionego czynu. Sąd wydał wyrok w tej sprawie, ale prokuratura już zapowiada apelację.

Do tragedii w Mikstacie doszło we wrześniu 2018 roku. W godzinach porannych ostrzeszowscy policjanci zostali poinformowani o ciele kobiety z raną szyi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Poszukiwano 42-letniego konkubenta zmarłej, który zniknął z miejsca zdarzenia.

CZYTAJ: Zwłoki kobiety z raną szyi. Mogło dojść do zabójstwa [AKTUALIZACJE]

Mężczyznę ostatecznie odnaleziono. Przyznał się do zabicia kobiety i z zarzutem zabójstwa stanął przed sądem. Ten po procesie skazał go na karę dziesięciu lat pozbawienia wolności. Z wyrokiem nie zgadza się prokuratura, która już złożyła apelację. – Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie po zapoznaniu się z wyrokiem, wniósł apelację do sądu Apelacyjnego w Łodzi uznając, że 10 lat więzienia jest karą nieadekwatną dla tego czynu i nie odpowiada poczuciu sprawiedliwości – wyjaśnił Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Termin rozprawy Sądu Apelacyjnego w Łodzi nie jest jeszcze znany.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick