Zabił ją dla 2 tysięcy złotych? 57-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej matki

0
57-latek, syn zmarłej 81-letniej kobiety usłyszał zarzut zabójstwa swojej matki w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zwłoki seniorki zostały znalezione w poniedziałek w Żydowie w powiecie kaliskim. 57-latek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

O dramatycznym odkryciu na terenie jednej z posesji w miejscowości Żydów w powiecie kaliskim informowaliśmy w poniedziałek na łamach naszego portalu. Odkryto tam zwłoki 81-letniej kobiety i zatrzymano w tej sprawie 57-letniego syna zmarłej.

We wtorek został on przesłuchany i – jak informuje prokurator – w ramach śledztwa postawiono mężczyźnie zarzut zabójstwa. – Działając z zamiarem bezpośrednim w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, używając wobec osoby dla niego najbliższej przemocy w postaci wielokrotnego uderzania głową o elementy umeblowania, a także uderzania jej narzędziem w okolice klatki piersiowej, zabrał jej pieniądze w kwocie co najmniej 2 tysięcy złotych – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: Skatowali go i ciągnęli za samochodem. Oprawcy z Ociąża stanęli przed sądem

Mężczyzna nie przyznał się do winy i przedstawił odmienną wersję wydarzeń. Prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec 57-latka tymczasowego aresztu. Grozi mu kara nie krótsza, niż 12 lat więzienia, 25 lat lub kara dożywotniego więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick