Skatowali go i ciągnęli za samochodem. Oprawcy z Ociąża stanęli przed sądem

0
Fot. Pixabay
Trzech mężczyzn w wieku 33, 35 i 36 lat stanęło przed Sądem Okręgowym w Kaliszu, gdzie rozpoczął się ich proces. W grudniu ubiegłego roku brutalnie pobili innego mężczyznę, a następnie ciągnęli go za samochodem. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Do brutalnej zbrodni doszło w połowie grudnia ubiegłego roku. W Ociążu w gminie Nowe Skalmierzyce znaleziono ciało mężczyzny. Pierwsze przypuszczenia służb wskazywały na brutalne pobicie. Prawda okazała się jednak jeszcze brutalniejsza. – Działali wspólnie i w porozumieniu. Ofiarę wielokrotnie bili drewnianą pałką, rękami i nogami. Wbrew jego woli zabrali pokrzywdzonego z miejsca zamieszkania, przewieźli samochodem na drogę polną i ponownie zastosowali przemoc poprzez bicie rękami i nogami. Następnie skrępowali mu nogi pasem holowniczym i ciągnęli za samochodem – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratura informowała, że motywem trzech zatrzymanych była chęć zemsty. – Udali się do ofiary celem wymierzenia mu sprawiedliwości. Mężczyźni pozostawali w konflikcie przez wcześniejsze zatargi.

Trzech oprawców stanęło dziś przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Przyznają się do winy, ale tylko do pobicia, a nie do jego skutków śmiertelnych. – Dwóch z nich jest oskarżonych o czyn z artykułu 148 par. 1 Kodeksu Karnego w związku z artykułem 158 par. 1 oraz artykułem 189, par. 3 Kodeksu Karnego. Trzeci jest oskarżony o czyn jedynie z artykułu 158 par. 1 oraz art. 189, par. 3 Kodeksu Karnego. Dzisiaj sąd przesłuchał oskarżonych. Na następnej rozprawie, która odbędzie się 20 października przesłuchanych zostanie 12 świadków, a 25 października sąd przesłucha biegłych – poinformowała Edyta Janiszewska, rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Dwóm z mężczyzn grozi kara dożywocia. Trzeciemu z nich do 15 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick